Aigai Doğa Yürüyüşü

Aigai Doğa Yürüyüşü
Tarih: 17 Eylül 2017 Pazar
Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların yürüyüş liderine isim yazdırmaları yeterlidir.
Faaliyet hakkında: Sezonun ilk yürüyüşü Manisa ili, Yunusemre ilçesinde bulunan Aigai Antik Kenti ve çevresinde gerçekleşecek. Doğa ve arkeoloji yürüyüşümüzü gerçekleştireceğimiz bölge doğal güzellikler ve arkeolojik zenginlik açısından mutlaka görülmesi gereken bir alan. Yol üzerinde birkaç sürpriz durağımızda olacak.
Aigai Antik Kenti hakkında:
http://www.aigai.info
Rota hakkında: Toplam 10 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 5-6 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.
Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/14-gun/yuntdağıköseler_türkiye_296124
Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir. Müzekart almayı unutmayınız.
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz.Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Hareket yeri:
Saat 08.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek faaliyete dahil olabilirler.
Başvuru ve iletişim
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*