IASOS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Iasos Doğa Yürüyüşü

 

Tarih: 05 Kasım 2017 Pazar

 

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların yürüyüş liderine isim yazdırmları yeterlidir.

 

Faaliyet hakkında: Selçuk – Söke Şubelerimizin ortak gerçekleştireceği faaliyet için sabah ilk durağımız kahvaltı ve gözlemesi ile gönlümüzde taht kuran Pınarcık köyü olacak. Sonraki durağımız doğa yürüyüşümüzün başlayacağı Kızılağaç Köyü olacak. 10 km. uzunluğunda orta zorlukta bir rotada yürüyeceğiz. Varış noktamız Iasos Antik Kentinin de bulunduğu kıyıkışlacık olacak. İsteyenler yürüyüşün bittiği noktada bulunan Iasos Antik Kentini ziyaret edebilecekler. Müthiş manzara eşliğinde deniz kenarında balık ekmek yiyerek final yapacağız.

 

 

Rota hakkında: Toplam 10 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 5-6 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

 

Görülecek yerler:
Pınarcık Köyü (Kahvaltı)
Kızılağaç Köyü (Farklı mezar adetleri hakkında bilgilendirme)
Zirvedeki Antik bölge ve yapılar
Iasos Antik Kenti
Kale
Kıyıkışlacık
Antik Balık Pazarı Müzesi
Euromos Antik Kenti

 

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.

 

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir. Müzekart almayı unutmayınız.

 

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz.Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Hareket yeri:
Saat 07.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek faaliyete dahil olabilirler.

 

Başvuru ve iletişim
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*