KARIA YOLU KAMPLI YÜRÜYÜŞÜ (Alinda-Bağarcık-Herakleia)

KARIA YOLU KAMPLI YÜRÜYÜŞÜ (Alinda-Bağarcık-Herakleia)
Tarih: 11- 12 Ocak 2018 Perşembe-Cuma
Faaliyet Hakkında: Merhaba zirveci dostlarımız, Selçuk Şube olarak Karia Yolunu yürümeye tekrar başlıyoruz. Özgür Aydoğan liderliğinde; iki günü kapsayacak olan faaliyetimiz içinde Karia Yolu’nun ilk çok renkli bir bölümünü yürümeyi planlıyoruz.
İlk günkü etabımız; Karpuzlu/Alinda Antik kentten başlayarak; Tekeler, Yahşiler, Kullar, Yörük Geçidi ve Bağarcık noktasında bitecektir. Kamp yerimiz Bağarcık olacaktır. Ertesi gün ikinci etap için yürüyüşe buradan başlayacağız; Arap Avlusu, Stylos Manastırı, Kovan Yayla’dan devam ederek Kapıkırıda (Herakleia)/Bafa Gölü) son bulacaktır.
Rota mesafesi: 1. etap toplam 26 km. 2. etap ise 22 km’dir. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.
Hava durumu: Güncellenen hava durumunu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Latmus/forecasts/1353
Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
Gerekli malzemeler: Katılımcıların çadır, uyku tulumu, mat vb. kamp malzemelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Hareket yeri ve saati: Saat 05.00’da otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Katılacakların hareket saatinden en az 15 dakika önce gelinmesi mecburidir.
Başvuru ve iletişim
Yürüyüş lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: selcukzirve@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*