DEĞİRMENDERE KANYON YÜRÜYÜŞÜ

DEĞİRMENDERE KANYON YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların yürüyüş liderine isim yazdırmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Zirve Dağcılık Muğla Şubemizin ev sahipliği yapacağı faaliyet bölgedeki diğer şubelerimizin de katılımı ile gerçekleşecektir. Muğla Cumhuriyet meydanından Saburhane mahallesine, buradan da Değirmendere kanyonuna yürüyoruz. Değirmendere de mola verdikten sonra kazana varıp merdivenleri çıkıp yemek için soframızı kuracağız. Daha sonra Asar dağına doğru yürümeye devam edip Muğla manzarasıyla tanıştıktan sonra merkeze geri döneceğiz.

Rota hakkında: Orta zorlukta bir yürüyüştür.

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/14-gun/muğla_türkiye_304184

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir.

Gerekli malzemeler: Islanma ihtimaline karşı yedek kıyafet bulundurmayı unutmayınız. Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri:
Saat 07.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek faaliyete dahil olabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: ‭0542 584 53 87‬
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: www.zirvedagcilik.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*