Zirve Dağcılık Denizli/KaracasuCevizli YaylasıSümbüllü Kayası Doğa Yürüyüşü

ZİRVE DAĞCILIK DENİZLİ ŞUBESİ OLARAK ; 11 KASIM 2018 PAZAR GÜNÜ,,AYDIN’IN KARACASU İLÇESİNDE EŞSİZ GÜZELLİKLERİNDE SONBAHARI YAŞAYARAK DOĞAYA DOYMAYA NE DERSİNİZ ?
11 KASIM Pazar günü ilçe merkezinde İş Bankası önünde toplanıp ilçe DANDALAZ ALABALIK ÇİFTLİĞİNDE yanınızda getireceğiniz kahvaltılıklar ile kahvaltımızı yapacağız. oradan Kızıllık Göleti mevkii ne geçeceğiz. Burdan orman içi yolları ve patikaları kullanarak Sümbüllü kayası na ulaşacağız. Oradan hareket edip zirve eteklerine doğru devam edeceğiz. Yol boyu kestane ve ceviz toplama şansımız da olacak .Orman içlerini kullanıp Cevizli Yaylasına ulaşacağız. Burda biraz serbest zamanımız olacak.Bu boşlukta aperatif molasi verebiliriz. . Oradan tekrar Karıncalı Dağ ın eteklerinden eşsiz manzaraları ve kestanelik içinden dönüşe geçeceğiz. Bol bol resim çekilp kestane toplama şansı da bulacağınız patikalardan Kahvederesi Yaylasına geleceğiz. Burda kurulacak olan köylüm standında yöresel olarak zeytin zeytin yağı turşu pekmez ekşi patlıcan biber kuruları tarhana vs. ürünlerinden alma şansımız da olacak. Oradan merkeze inip Şirin Pide de meşhur Karacasu Pidesi ve Tahanlısı ile yemek yiyeceğiz. Vakit olması halinde ise merkeze çay kahve molası verip serbest zamanı
Yürüyüş mesafesi yaklaşık 10-12 km
Zorluk derecesi : Orta.

Etkinlik ile ilgili önemli notlar;
– Yürüyüş sırasında rehber ve yardımcılarının kurallarını kesinlikle uyulmalı,
– Yürüyüş düzeni dışına çıkılmamalı,
– Grubun huzurunu bozacak hareketlerde bulunulmamamlı,
– Yürüyüş sırasında Alkol ve türevleri tüketilmemeli,
– Sağlık problemi olanlar katılmamalı, eğer hafif sağlık problemleri varsa rehbere etkinlik öncesi ilaçları konusunda bilgi vermeli,
– Yüksek seste konuşulmamalı, kulaklık ile müzik dinlenmemeli,
– Fotoğraf çekimi yapan katılımcılar, grubun yürüyüşü dışına çıkmamalı, çıkacak ise rehberden izin almalı,
– Elde baton dışında poşet vb… eşyalar taşınmamalı,
– Grupla ilgili öneri ve şikayetleri grup içinde değil, uygun bir zaman ve ortamda sadece rehber ve yardımcıları ile paylaşmanız rica olunur.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Faaliyet boyunca araç gidiş-dönüş dahil içki içmek yasaktır.
Faaliyetten rehber ve faaliyet sorumlusu sorumludur.

Ücret : 35 Tl
Toplanma yeri ve saati:

11 Kasım 2018
Saat: 08:00
Çınar yeni camii / Çay ocağı

Faaliyet sorumlusu :
Gül TOKER : 0536 678 41 39
Rehberler : Aydın MUTLU ( Karacasu )
Sadık KADIKÖYLÜ

ZİRVE TADINDA KALINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*