PERGAMON DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (18 Kasım 2018)

Pergamon Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Tarih: (18 Kasım 2018 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların yürüyüş liderine isim yazdırmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Pergamon’da yürümek uzun zamandır üyelerimizin talep ettiği bir rotaydı. Bergama’da bulunan bu etkileyici antik şehri gerçekleştireceğimiz faaliyet vesilesi ile bölge coğrafyasını da keşfetmiş olacağız. Bize yürüyüşümüz sırasında üyemiz olmasından gurur duyduğumuz tecrübeli Turizm Rehberi Süheyl Hıdır Şengül liderlik edecek. Doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirirken unutulmaz fotoğraflar çekip kent hakkında çok değerli bilgiler edineceğiz. Hiç şüphesiz her zaman olduğu gibi üyelerimiz için bu faaliyette de sürprizlerimiz olacak.

Rota hakkında: Toplam 10 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 5-6 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Görülecek yerler:
http://www.izmirkulturturizm.gov.tr/TR-210588/pergamon-bergama.html

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/bergama_türkiye_321426

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir. Müzekart almayı unutmayınız.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz.Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri:
Saat 07.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*