Labraundenos Kutsal Yolu Yürüyüşü (25 Kasım 2018 Pazar)

Labraundenos Kutsal Yolu Yürüyüşü

Tarih: 25 Kasım 2018 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.

https://goo.gl/forms/RzDhEms6I8fsjWKm2

Faaliyet hakkında: Yeni başlayanlar için kolay ve keyifli bu rotayı Selçuk Şube olarak ilk defa yürüyoruz. Selçuk Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Sinan İlhan eşliğinde adımlayacağımız bu etkileyici rota Karia yolu üzerinde bulunuyor.

“Şenlik alaylarının ve Labraunda kutsal yerine ibadete gidenlerin kalabalık gruplar halinde gidip geldikleri 60 stadionluk bir yol ile Milasa’dan Labraunda’ya ulaşılır. “der Strabon.

İşte tamda bu yolu yürümeye gidiyoruz.

Kahvaltı için yol üzerinde bulunan Pınarcık Köyünde duracağız. Gözleme çay vb. mevcut isteyen kendi yiyeceğinide getirebilir. Öğle yemeğini ise yürüyüş güzergahımız üzerinde uygun bir alanda durup çantamızda getirdiklerimizi tüketeceğiz.

Rota hakkında: Toplam 8 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 3 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Görülecek yerler: http://www.muglakulturturizm.gov.tr/TR-158108/labranda.html

 

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.

https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/kargıcak_türkiye_309125

 

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette her türlü değişikliği yapabilir. Müzekart almayı unutmayınız.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz.Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri:
Saat 07.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*