Zirve Dağcılık Denizli/ Altındere Faaliyeti

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Denizli Şubesi, hafta sonu aktiviteleri durmadan devam ediyor,Bu hafta sonu,Denizli’nin Cennet köşelerinden birtanesi, Altınderede olacağız.

Denizli-Göveçlik yolundan geçip Altın Dere köyüne geliyorsunuz. Denizli’ye 12 km. uzaklıkta ve yolu asfalttır. Eski ismi Gebe Deresi, yeni ismi Altındere olan vadi aniden karşınıza çıkıyor. Altındere ismi gibi çok güzel bir dere. Derenin her iki yanından dik olarak yükselen yamaçlar sayısız güzellikte ve çeşitlilikte bitki örtüsü ve ağaçlarla kaplı. Dere boyunca giden patika yol bazen sağ taraftan bazen de sol taraftan ilerliyor. Karşıdan karşıya geçişleri sağlayan üç tane tarihi köprü var. Köprülerden geçerken insan kendini adeta rüya alemindeymiş gibi hissediyor.Tarihi taş köprülerin üzerindeyken, altımızdan geçen derenin sularının sesini dinlemek insanı çok rahatlatıyor. Zaten yürüyüş boyunca derenin sesinden ve vadiyi altınla kaplamışcasına güzelleştiren sonbahar yapraklarından başka bir şey duymuyor ve göremiyorsunuz.
Altındere köylülerinin yayla evleri vadi boyunca sizlere eşlik eder. Yol boyunca asırlık çınar ağaçları ilginç gövdeleri ve cüsseleri ile zaten güzel olan doğaya daha da bir güzellik katarlar.

Fazla eğimli olmaması, sürekli nehir kenarından gidilmesi ve doğa güzelliği nedeniyle Altındere, yaz kış tüm doğa dostları için ideal bir yürüyüş parkurudur. Hele fotoğraf çekmek için harika bir yerdir. Yolu tarif etmeye gerek yok. Sadece bir tek yol var. Buradan gidip buradan geri geliyorsunuz. Kaybolma tehlikesi hemen hemen hiç yok.
Parkur Bilgisi 10 km
Zorluk derecesi :Orta

Etkinlik ile ilgili önemli notlar;
– Yürüyüş sırasında rehber ve yardımcılarının kurallarını kesinlikle uyulmalı,
– Yürüyüş düzeni dışına çıkılmamalı,
– Grubun huzurunu bozacak hareketlerde bulunulmamamlı,
– Yürüyüş sırasında Alkol ve türevleri tüketilmemeli,
– Sağlık problemi olanlar katılmamalı, eğer hafif sağlık problemleri varsa rehbere etkinlik öncesi ilaçları konusunda bilgi vermeli,
– Yüksek seste konuşulmamalı, kulaklık ile müzik dinlenmemeli,
– Fotoğraf çekimi yapan katılımcılar, grubun yürüyüşü dışına çıkmamalı, çıkacak ise rehberden izin almalı,
– Elde baton dışında poşet vb… eşyalar taşınmamalı,
– Grupla ilgili öneri ve şikayetleri grup içinde değil, uygun bir zaman ve ortamda sadece rehber ve yardımcıları ile paylaşmanız rica olunur.
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Faaliyet boyunca araç gidiş-dönüş dahil içki içmek yasaktır.
Faaliyetten rehber ve faaliyet sorumlusu sorumludur.
Ücret:15 Tl

Toplanma yeri ve saati:

02 Aralık 2018 Pazar
Saat: 08:00
Çınar yeni camii / Çay ocağı

Faaliyet sorumlusu :
Gül TOKER : 0536 678 41 39
Rehber :
Sadık KADIKÖYLÜ
Not:Sabah kahvaltısı köy kahvesinde yapılacaktır,Kahvaltı malzemelerinizi getirilmesi gerekiyor,Öğle yemeğinde ateş yakilacaktir.Mangalık malzelerinizi getirmeyi unutmayın…

ZİRVE TADINDA KALINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*