BOZDAĞ KAR YÜRÜYÜŞÜ (06 Ocak 2019)

BOZDAĞ KAR YÜRÜYÜŞÜ
 
Tarih: 06 Ocak 2019 Pazar
 
Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.
https://goo.gl/forms/TrHpJ2zHhmPOJ1XQ2
 
Faaliyet hakkında: Yeni yılın ilk faaliyeti için İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ köyünden başlayarak bir günü dolu dolu geçirmeyi planlıyoruz. Çok uzun yolculuklar yapmamıza gerek kalmadan etrafı çevreleyen beyaz kar örtüsünü görmek için ilk olarak Bozdağ’a gideceğiz. Herkesin katılabileceği kısa bir kar yürüyüşü yapıp beyaz örtüyü fotoğrafladıktan sonra sıcak saleplerimizi yudumlamak ve köylülerden alışveriş sonrası Bozdağ’ı terkedeceğiz. ikinci durağımız olan Gölcük’de göl kenarında çaylarımızı yudumlayıp doğanın tadına varacağız. Son olarak Birdi’de kısa bir mola verip günümüzü bu güzel kasabayı ve önemli tarihi mekanları ziyaret ederek tamamlayacağız.
 
Kahvaltı ve yemek: Kahvaltı için yolda mola vereceğiz. Öğle yemeği için yanınızda yani çantanızda yiyecek olmalı fakat isteyenler denk getirdikleri köy ve kasabalarda karınlarını doyurabilirler.
 
Rota hakkında: Toplam 10 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 3 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.
 
Görülecek yerler: Bozdağ – Gölcük – Birgi.
 
Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/bozdağ_türkiye_320658?day=7
 
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
Hareket yeri:
Saat 08.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.
 
Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
Facebook Bisiklet: https://www.facebook.com/groups/zirveselcukbisiklettakimi/
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*