KULALAR YÖRÜK YAYLASI (03 Şubat 2019)

KULALAR YÖRÜK YAYLASI (SELÇUK)

Tarih: 03 Şubat 2019 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Bu hafta Özgür Aydoğan liderliğinde tarihi bir yörük yerleşimine yürüyeceğiz. Selçuk, Torbalı ve Menderes ilçelerinin sınırlarının kesiştiği noktada bulunan Gükgük dağının batı tarafındaki tarihi alanın büyüklüğü sizleri şaşırtırken çevredeki birçok Yörük köyünün kaynağı olan bu önemli coğrafyayı tanıma olacağı bulacaksınız. Birçok yaşanmışlığın olduğu bu alanda ateş başında yemeklerimizi yerken tarihi kaynaklara bu yerin ve üzerinde yaşayanların nasıl tesir ettiğini dinleyeceksiniz.

Kahvaltı ve yemek: Kahvaltı için Zeytinköy2de mola vereceğiz. Öğle yemeğini varış noktamız olan tarihi alanda ateş başında yiyeceğiz.

Rota hakkında: Toplam 12 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 4 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/selçuk_türkiye_301256

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri: Saat 08.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: +9 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*