ARTEMİS KUTSAL YOLU (NAİPLİ-MAGNESIA)

ARTEMİS KUTSAL YOLU (NAİPLİ-MAGNESIA)

Tarih: 24 Şubat 2019 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Özgür Aydoğan liderliğinde Artemis Kutsal Yolu’nun son bölümü olan Naipli-Magnesia rotasını Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ile beraber yürüyeceğiz. Artemis’in yolunu Efes’in mirasçısı Selçuk’lu kadınlar ile yürümek elbette hoş olacak. Ayrıca Naipli köyünün ilginç hikayesi, yakın tarihte bölgemizi etkileyen önemli olaylar ve antik dünyanın bölgemizdeki önemli kentlerinden birine yolculuk ederken doğanın ve tarihin derinliklerine yolculuk yapacaksınız.

Kahvaltı ve yemek: Kahvaltı için Çamlık Köyünde mola vereceğiz. Öğle yemeğini için yol üzerinde uygun bir noktada mola verilecek.

Rota hakkında: Toplam 10 km. civarındaki rotayı molalar ve yemek arası dahil olmak üzere yaklaşık 5 saatte yürümeyi planlıyoruz. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/selçuk_türkiye_301256

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri: Saat 08.30’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: +9 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*