KEÇİ KALESİ GALLESİON DAĞI (03.03.2019)

KEÇİ KALESİ GALLESİON DAĞI

Tarih: 03 Mart 2019 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Sıkça ziyaret ettiğimiz fakat her zaman talep gören Keçi Kalesi bölgesine bu hafta Zirve Dağcılık İzmir Şubemiz ile birlikte yürüyeceğiz. Kolay ve orta zorluk olmak özere iki ayrı gurup olacak. Kolay yürüyüşe katılanlar Keçi Kalesine çıkıp geri inecekler. Orta zorluktaki rotayı yürüyenler ise antik ismi Gallesion olan Karadağ’a kadar oldukça sportif bir rotada yürüyecekler. Gerek Keçi Kalesi gerekse Karadağ zirvesi Selçuk ve çevresini keyifle izleyebileceğiniz coğrafyamıza hakim konumlarda bulunuyorlar. Kolay yürüyücek ekibe Zirve Dağcılık Selçuk Şubemize bir dönem başkanlık eden şimdi ise İzmir Şubemizin Yönetiminde yer alan Zehra Taşdöven liderlik edecek. Orta zorluktaki rotaya ise Vahap Ağırtaş liderlik edecek.

Kahvaltı ve yemek: Hareket saatimiz geç olduğu için kahvaltınızı evde yapıp gelmeniz mümkün fakat isteyenler İzmir Şubemizle buluşacağımız Belevi’de beklerken kahvaltı yapabilirler. Öğle yemeğini için ise rota üzerinde uygun bir noktada mola verilecek.

Rota hakkında: Kolay rota gidiş dönüş toplam 10 km. civarında. Orta zorluktaki rota ise gidiş dönüş toplam 14 km civarında. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/selçuk_türkiye_301256

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri: Saat 09.30’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: +9 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*