EFEST KEÇİ KALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

EFEST KEÇİ KALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 08 Eylül 2019 Pazar

Katılım koşulları: Üye veya misafir herkes katılabilir. Katılacak olanların aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmaları yeterlidir.

Faaliyet hakkında: Sıkça ziyaret ettiğimiz fakat her zaman talep gören Keçi Kalesine şimdide EFEST kapsamında bir faaliyet düzenliyoruz. İlçemizin İşgalcilerden kurtuluşu kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Efes Selçuk Festivali yani kısa ismi ile EFEST kapsamında üç gün sürecek dolu dolu bir program sizleri bekliyor olacak. Uzun süreden sonra ilk defa hakkı ile kutlanacağını umduğumuz bu önemli festival kapsamında Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi olarak bizde Keçi Kalesine bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Selçuk Belediyesi ve Zirve Dağcılık işbirliği ile düzenlenecek doğa yürüyüşüne Selçuk Şube Başkanımız ve Yaz-Kış Yürüyüş Liderimiz Özgür Aydoğan rehberlik edecek. Ulaşımımız Selçuk Belediyesi tarafından sağlanacak ve yol ücreti toplanmayacaktır.

Kahvaltı ve yemek: Kahvaltı yapacak olanlar 09.30’da ADD Ahmet Ferahlı Parkına gelip yanlarında getirdikleri yiyecekler ile kahvaltı yapabilirler. Öğle yemeğini ise kaleye vardığımızda çantamıza önceden hazırladığımız öğünlükle yapılacaktır.

Rota hakkında: Rota gidiş dönüş toplam 10 km. civarında. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava durumu: Aşağıdaki linkleri inceleyerek hava durumunu takip edebilirsiniz.
https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/selçuk_türkiye_301256

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi tavsiye ederiz. Baton bulundurmanızı ve mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hareket yeri: Saat 10.00’da Selçuk Otogarı Karşısında bulunan ADD Ahmet Ferahlı Parkında toplanıyoruz. Son anda değil en az 15 dakika erken gelmeye özen gösteriniz. Çevre ilçeler ve İzmir, Aydın gibi il merkezlerinden gelecek arkadaşlarımız otogara gelen dolmuş saatlerini öğrenerek buluşma noktamıza gelebilirler yada yol üzerinden aracımıza dahil olarak faaliyete katılabilirler.

Başvuru ve iletişim
Başkan: Özgür Aydoğan
Telefon: +9 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*