LÜBBEY KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

LÜBBEY KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Tarih: 6 Ekim 2019
Katılım koşulları: Başvuru için etkinlik duyurusunu eksiksiz okumanız ve başvuru için aşağıdaki linki tıklayarak e-form doldurmanız gerekmektedir.
Faaliyet hakkında: Tarihi köylerden geçerek yakın tarihin etkileyici mekanlarına misafir olacağız. İnişli çıkışlı yollar yürürken dereler aşıp zirvelerden derin vadileri seyredeceğiz. İlk olarak yol üzerinde bir köy kahvesinde kahvaltı molası vereceğiz. Daha sonra ilk durağımız olan Lübbey köyünü ziyaret edeceğiz. Hayalet köy yada satılık köy olarakta tanınan bu köyün tarihi antik çağlara kadar uzanıyor. Masal gibi bir köy diyebileceğimiz bu köyde bol fotoğraf çekme olanağımız olacak. Daha sonra köyden hareketle doğa yürüyüşümüze başlayarak ilk önce bir iniş sonra oldukça eski bir patikadan çıkış yapıp bugün Eski Çobanlar Köyü olarak anılan terk edilmiş köye ulaşacağız. Burada hava müsait olursa uzunca bir yemek molası verip köy çeşmesinin yanı başında ateş yakacağız. Yemekten sonra rotamıza devam edip doğa yürüyüşünü Yeni Çobanlar Köyünde sonlandıracağız.
Lübbey hakkında: Köy hakkında bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayınız.
Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 8 uzunluğundaki rotamız patika ve tarihi yolları kapsıyor. Uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.
Uyarılar: Rehber gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası isinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Buluşma yeri ve zamanı:
Saat 08.00’da Otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden önce gelirseniz dinlenmeye zamanınız olur.
Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*