GAMERSOS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

GAMERSOS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 3 Kasım 2019

Katılım koşulları: Kulübümüze üye olmayanların bu sporu ve kulübümüzü tanıyabilmesi için, doğa yürüyüşlerimize SADECE 3 KERE ÜYE OLMAKSIZIN katılmasına izin verilir. Katılmak isteyenlerin araçta yer ayrılması için rehbere isim yazdırmaları mecburidir.

Faaliyet hakkında: Dağyeni köyden başlayacak yürüyüşümüz 900 metre civarında bulunan Erentepe zirvesi ve zirve hattında bulunan Gamersos olarak bilinen antik bölgeyi ziyaretle devam edecek. Yürüyüşümüzün son durağı ise dağın diğer tarafında kalan Büyükkale köyü olacak. Trans şeklinde gerçekleşecek yürüyüşümüz orta zorluk derecesindedir.

Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 15 km. civarındaki rotayı molalar dahil 6 saatte geride bırakmayı planlıyoruz. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava Durumu: https://www.meteoblue.com/tr/hava/hafta/dağyeni_türkiye_317734

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Buluşma yeri ve zamanı:
Saat 08.00’da Otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden 10 dakika önce gelmeniz önemlidir.

Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/KOmzPZjsAV5DqM4y5GrwMu
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*