MOZOLEDEN MANASTIRA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (YENİ ROTA)

MOZOLEDEN MANASTIRA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (YENİ ROTA)

Tarih: 08 Aralık 2019

Katılım koşulları: Kulübümüze üye olmayanların bu sporu ve kulübümüzü tanıyabilmesi için, doğa yürüyüşlerimize SADECE 3 KERE ÜYE OLMAKSIZIN katılmasına izin verilir. Katılmak isteyenlerin araçta yer ayrılması için rehbere isim yazdırmaları mecburidir.

Faaliyet hakkında: Yürüyüşe başlama noktamız yakın ve araçlarımızın hareket saati yeterince geç olduğu için yolda kahvaltı için durmayacağız. İsteyenler buluşma noktamız olan ADD Ahmet Ferahlı Parkına erken gelip orada kahvaltı yapabilirler. Selçuk’tan Tire yönüne giderken sağ tarafta kalan Belevi Mozolesinden (Anıt Mezar) başlayacak olan doğa yürüyüşümüzün yemek molasını Görünmez mevkiinde bulunan gezen tavuk çiftliğinde vereceğiz. Şansımız yaver giderse ateş başında sazlı sözlü bir mola olabilir. Daha sonra Sinan Dede ziyaret yeri üzerinden çok fazla bilinmeyen su kemerlerine, oradanda çok az bir kısmı ayakta olan ve henüz tescili dahi yapılmamış olan yeni keşfimiz Manastıra ulaşacağız. Trans şeklinde gerçekleşecek yürüyüşümüz orta zorluk derecesindedir.

Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 15 km. civarındaki rotayı molalar dahil 6 saatte geride bırakmayı planlıyoruz. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava Durumu: https://www.meteoblue.com/tr/hava/hafta/selçuk_türkiye_301256

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Buluşma yeri ve zamanı:
Saat 09.00’da Otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden 10 dakika önce gelmeniz önemlidir.

Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/KOmzPZjsAV5DqM4y5GrwMu
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*