SPİL DAĞI UNCUBOZKÖY SULTAN YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

SPİL DAĞI UNCUBOZKÖY SULTAN YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Tarih: 22 Aralık 2019
Katılım koşulları: Kulübümüze üye olmayanların bu sporu ve kulübümüzü tanıyabilmesi için, doğa yürüyüşlerimize SADECE 3 KERE ÜYE OLMAKSIZIN katılmasına izin verilir. Katılmak isteyenlerin araçta yer ayrılması için rehbere isim yazdırmaları mecburidir.
Faaliyet hakkında: Yol üzerinde kahvaltı için mola vereceğiz. Zirve Dağcılık Turgutlu Şube ile ortak gerçekleştirecek bu faaliyet sırasında Spil dağının eteklerinde Şehzadelerin at koşturduğu Sultan Yaylasına misafir olacağız. Manisa Celal Bayar Üniversitesine yakın Manisa Kent Ormanından başlayacak yürüyüşümüz çam ormanları altındaki patikalar ile Sultan Yaylasına kadar tatlı bir eğimle yükselecek. Şehzadelerin yurdunda verilecek mola sonrası farklı bir rota ile tekrar Kent ormanına doğru inilecek. Doğanın renklerini keşif ve bu güzel dağı görmek için patikaları ziyaret etmenin tam zamanı.
Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 12 km. civarındaki rotayı molalar dahil 6 saatte geride bırakmayı planlıyoruz. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.
Hava Durumu: https://www.meteoblue.com/tr/hava/hafta/spil-dağı_türkiye_10026708
Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Buluşma yeri ve zamanı:
Saat 07.00’da Otogar karşısındaki Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden 10 dakika önce gelmeniz önemlidir.
Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/KOmzPZjsAV5DqM4y5GrwMu
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*