Zirve Dağcılık Denizli/Ornaz Saklı Vadi Faaliyeti

ZİRVE DAĞCILIK DENİZLİ ŞUBESİ OLARAK ;12 Ocak 2020 Pazar günü ,Karcı’da bulunan Ornaz Vadisine doğa yürüyüşü düzenliyoruz..
Ornaz Vadisi doğayı sevenler için güzel bir yürüyüş parkurudur. Burada Karcı dağının karlarını ve yeşil ormanlarını seyrederek yürümek insanı bir haz veriyor.Öğle yemeği Saklı Vadide ateş yakılarak yenecektir.
sabah kahvaltısı Karcıda köy kahvesinde yapılacaktır..kahvaltılık malzemlerinizi getirmeyi unutmayın. Yürüyüşten sonra vadide bulunan parkta yemek yiyebilir ve çay içebiliriz..
Yürüyüş mesafesi yaklaşık 10-12 km
Zorluk derecesi : Orta.
Etkinlik ile ilgili önemli notlar;
– Yürüyüş sırasında rehber ve yardımcılarının kurallarını kesinlikle uyulmalı,
– Yürüyüş düzeni dışına çıkılmamalı,
– Grubun huzurunu bozacak hareketlerde bulunulmamamlı,
– Yürüyüş sırasında Alkol ve türevleri tüketilmemeli,
– Sağlık problemi olanlar katılmamalı, eğer hafif sağlık problemleri varsa rehbere etkinlik öncesi ilaçları konusunda bilgi vermeli,
– Yüksek seste konuşulmamalı, kulaklık ile müzik dinlenmemeli,
– Fotoğraf çekimi yapan katılımcılar, grubun yürüyüşü dışına çıkmamalı, çıkacak ise rehberden izin almalı,
– Elde baton dışında poşet vb… eşyalar taşınmamalı,
– Grupla ilgili öneri ve şikayetleri grup içinde değil, uygun bir zaman ve ortamda sadece rehber ve yardımcıları ile paylaşmanız rica olunur.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Faaliyetten rehber ve faaliyet sorumlusu sorumludur.
NOT :SABAH KAHVALTISI,KENDİ GETİRDİĞİMİZ MALZEMELERLE KARCIDA KÖY KAHVESİNDE YAPILACAKTIR. ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN ATEŞ YAKILACAKTIR..MANGALLIK MALZEMELERİNİZİ GETİRMEYİ UNUTMAYIN..
Ücret: 10 TL
12 Ocak 2020
Saat: 08:30
Çınar yeni camii / Çay ocağı

Faaliyet sorumlusu :
Gül TOKER : 0536 678 41 39
Rehber :
Nuri KOVAN

ZİRVE TADINDA KALINIZ

Daha Azını Gör

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*