MERKEZ “KİRAZLI BUCAĞI-TERZİLER” DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Çanakkale Şube olarak 2020 Kış etkinliklerine MERKEZ “KİRAZLI BUCAĞI / TERZİLER” ile devam ediyoruz. 19 OCAK Pazar günü 08:15 de aracımız Simit Evinden kalkacaktır 8:30 da KEPEZ SON DURAKTA kahvaltımızı yapıp KİRAZLI BUCAĞI’na hareket edeceğiz, Parkur 16 km. ORTA ZORLUK’da bir parkurdur, yürümekten zevk alan herkesin katılabileceği yürüyüş olacaktır. Hava yağışlı olabilir tedbiri elden bırakmayın.
YÜRÜYÜŞLERDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
– Doğa Yürüyüşlerimiz parkur rehberlerinin yetki ve sorumluluğunda yapılıp yürütecek olan öncü ve artçı rehberlerin uyarılarına kesinlikle uyulacaktır.
– Yürüyüş esnasında ve mola yerlerinde doğanın kirlenmesini önlemek için organik ve inorganik maddeler yerlere atılmayacak, yürüyüşler esnasında sigara ve alkol kullanılmayacaktır.
– Yürüyüşlerde yanınızda enerji veren; İncir, kuru üzüm, kayısı ve meyve kurularından bulundurmak size gün boyu enerji verecektir. Bir öğünlük yiyecek ve en az 1,5 litre su sırt çantanıza koymanız gerekir.
– Katılımcılarımız pamuklu kıyafet yerine Likra (sentetik) kolay kuruyan ve hava geçiren giysi ile yünlü iç çamaşırı, yedek T.shirt ve Çorap hava şartlarına mevsimine göre yanlarında yedek giysi, Yağmurluk, Rüzgarlık bulundurmalıdırlar.
-Yürüyüş etkinliklerinde ayak bileğinizi saran sert kauçuk’lu altı yeri kavrayan bir numara büyük kaymayan su almayan spor ayakkabı veya bot giyilmesini tavsiye ederiz. Bel kemeri, iki omuz askılı klipsleri olan sırt çantası kullanmanız yürüyüşte size konfor sağlayacaktır.
– Aşırı yüklenmelere karşı Baton kullanmanız hem yürüyüşte kollarınızı çalıştıracak, hem de vücuda yüklenen ağırlık Baton sayesinde azalacaktır. Çantanızda düdük ve fener her zaman bulundurunuz.
Not: Çantanızı aşırı yiyecek ile doldurmayınız ve Listeye yazılıp gelemeyecek arkadaşlar en geç Cuma 17:00 da haber vermeliler aksi taktirde diğer arkadaşlara ücret anlamında haksızlık yapmış olurlar selamlar.

ETKİNLİĞİMİZE İSİM YAZDIRARAK REZERVASYON YAPTIRMAK ZORUNLUDUR. AŞAĞIDA NUMARASI BULUNAN SORUMLU ARKADAŞA İSİM YAZDIRMANIZ MAĞDUR OLMAMANIZ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.

İLETİŞİM : Aytekin ER – 0538 269 37 96

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*