İÇMELER – NOHUT HARMANI VE MÜĞLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ DETAYLAR: PARKUR HAKKINDA:

Bu Pazar A ve B iki gurup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları; Mersin Zirve dağcılık kulübü olarak 11 EKİM 2020 pazar günü Erdemli’nin kuzeyini yürüyeceğiz. Sabah saat 07:00 da Dumlupınar lisesi önünden kalkacak araçlarımız saat 07: 15 te mezitli belediyesi önünden yol boyunca yoldan binecekleri alarak devam edecektir. saat 08:30 gibi çeşmeli köy kahvesinde kahvaltı ve alış veriş için mola verilecektir.Kahvenin yanında fırın da olup dileyen katılımcılarımız sabah sıcak pidelerini burdan alabilecektir. Ayrıca çeşmeli köy kahvemizde isteyenler sıkma börek yiyebilecektir. Kahvaltı sonrası tekrar araçlara binilerek yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.

A gurubu ve B gurubu çamurlu bölgesinde yürüyüşe birlikte başlayacaktır

A GURUBU 1300 rakımlı çamurlu bölgesinden B gurubundan ayrılacaktır.Daha sonra koca dağ ın etrafından katran ağaçları arasından 10 km yürüyüşten sonra nohut harmanı meydanına gelerek burda katılımcıları müğlü ye götürcek araçlara ulaşarak etkinlikleri son bulacaktır.

B GURUBU 1300 rakımlı çamurlu bölgesinden A gurubundan ayrılacaktır.Doğaçlama ve gurubun perfonmasına bağlı olarak koca dağı geçerek nohut harmanı vadisinden müğlü ye inilerek etkinliğimiz son bulacaktır

TARİH : 11 EKİM 2020

PARKUR: İÇMELER- NOHUT HARMANI VE MÜĞLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ : HATİCE GÜNER REHBER : SÜLEYMAN SARIGÜL – SÜLEYMAN ASLAN

ARTÇI : ALİ RIZA DEMİR -RIDVAN ERDOĞAN

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07:15 DUMLUPINAR LİSESİ : 07:00

KAHVALTI : ÇEŞMELİ KÖY KAHVE

ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA ( İsteyenler müğlü restorantta kiremit tava ve pilav yiyebilecektir. )

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.4415183

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz.. 🚩🚩

LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 🚩🚩

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz. 3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ : Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır. Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır. Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler. Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır. Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir. Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz. Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir. Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz.. MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER • İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir), • Yağmurluk veya Rüzgarlık, • Bir öğünlük yiyecek, • Asgari 1,5 litre su, • Fotoğraf Makinası, • İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa), • Yedek giysi, • Fener ya da Kafa Lambası, • Düdük, • Baton, • Tozluk, • Güneş Gözlüğü, • Güneş Kremi, Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz. Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun… B GRUBU zor bir parkur olup perfonmans ve dayanıklık isteyen bir parkur türüdür…

mersin_sube hakkında 171 makale
EĞİTİMCİ ÇEVRECİ DAĞCI

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*