LATMOS ARKEOLOJİ YÜRÜYÜŞÜ

LATMOS ARKEOLOJİ YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 12 Ocak 2020

Katılım koşulları: Kulübümüze üye olmayanların bu sporu ve kulübümüzü tanıyabilmesi için, doğa yürüyüşlerimize SADECE 3 KERE ÜYE OLMAKSIZIN katılmasına izin verilir. Katılmak isteyenlerin aşağıdaki linki tıklayarak form doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru linki: https://forms.gle/rDQvL9FnnyxZ374M9

Faaliyet hakkında: Bağarcık köyü yakınında Basık Kale olarakta bilinen yoğun arkeolojik kalıntıların bulunduğu sıradışı güzellikteki bir alanı ziyaret edeceğiz. Bu alanın Latmos’da Karialılar için en önemli kutsal alan olduğuda iddia ediliyor. Çok az bilinen bu alan yanından geçilip fark edilmeyen çok özel bir yer. Kutsal alana giderken bir süre Karya Yolunda adımlayacağız ve Zeus’a adanmış tapınağıda görme imkanı bulacağız. Yürüyüş kısa olacağı için kalan zamanda köy yakınında kamp yeri olarakta kullanılan uygun bir alanda ateş yakıp bu eşsiz doğanın tadınıda çıkaracağız.

Yürüyüş mesafesi: Yaklaşık 5 km. civarındaki rotayı molalar dahil 3 saatte geride bırakmayı planlıyoruz. Her faaliyette olduğu gibi uzunluk ve süre değişkenlik gösterebilir.

Hava Durumu: https://www.meteoblue.com/tr/hava/hafta/bağarcık_türkiye_322536

Uyarılar: Lider gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakin su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak isin fındık, kuru uzum, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Buluşma yeri ve zamanı: Saat 07.00’da Otogar karşısındaki Ahmet Ferahlı Parkından hareket edeceğiz. Hareket saatinden 10 dakika önce gelmeniz önemlidir.

Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Özgür Aydoğan
Telefon: 0542 584 53 87
E-posta: ozguraydogan62@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/zirveselcuk/
Facebook English: https://www.facebook.com/groups/zirvemountaineeringselcuk/
WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/KOmzPZjsAV5DqM4y5GrwMu
Twitter: https://twitter.com/#!/ZirveSelcuk
Web site: http://www.zirvedagcilik.com/

selcuk sube hakkında 57 makale
Şube Başkanı : Doğucan Bayram Cep : 505 267 67 36 e-posta : dogucanbayram@gmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*