Zirve Dağcılık Denizli Babadağ Bal Ormanı ve Şelaleleri Doğa Yürüyüşü

ETKİNLİĞİMİZE DAĞCILIK LİSANSI OLANLAR KATILABİLECEKTİR..
Zirve Dağcılık Denizli Şubesi OLarak ; 14 Mart 2021 Pazar günü ,Babadağın eteklerinde görsel şöleni bol ve doğa yürüyüşünün doyulmaz tadına ulaşacağımız bir faaliyet gerçekleştiriyoruz
Kılıç’ın bahçesi bölgesinden başlayacak yürüyüşümüz Şelaleye doğru devam edecek,patikalardan,orman içinden ve dere kenarından inişe geçerek yürüyüşümüz son bulacaktır..
Yürüyüş sonunda masalarında bulunduğu piknik alanında ateş yakılarak öğle yemeği yenecektir..Mangallık malzemelerinizi getirmeyi unutmayın..
Parkur Uzunluğu: Yaklaşık 12 km
Zorluk Derecesi:Orta
Etkinlik ile ilgili önemli notlar;
– Yürüyüş sırasında rehber ve yardımcılarının kurallarını kesinlikle uyulmalı,
– Yürüyüş düzeni dışına çıkılmamalı,
– Grubun huzurunu bozacak hareketlerde bulunulmamamlı,
– Yürüyüş sırasında Alkol ve türevleri tüketilmemeli,
– Sağlık problemi olanlar katılmamalı, eğer hafif sağlık problemleri varsa rehbere etkinlik öncesi ilaçları konusunda bilgi vermeli,
– Yüksek seste konuşulmamalı, kulaklık ile müzik dinlenmemeli,
– Fotoğraf çekimi yapan katılımcılar, grubun yürüyüşü dışına çıkmamalı, çıkacak ise rehberden izin almalı,
– Elde baton dışında poşet vb… eşyalar taşınmamalı,
– Grupla ilgili öneri ve şikayetleri grup içinde değil, uygun bir zaman ve ortamda sadece rehber ve yardımcıları ile paylaşmanız rica olunur.
Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baton bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Faaliyetten rehber ve faaliyet sorumlusu sorumludur.
NOT :SABAH KAHVALTISI,KENDİ GETİRDİĞİMİZ MALZEMELERLE KÖY KAHVESİNDE YAPILACAKTIR. ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN ATEŞ YAKILACAKTIR..MANGALLIK MALZEMELERİNİZİ GETİRMEYİ UNUTMAYIN..
14 Mart 2021 Pazar
Saat: 08:30
Çınar yeni camii / Çay ocağı
Etkinlik ücreti : 30 TL
Faaliyet sorumlusu :
Gül TOKER : 0 536 678 41 39
Rehber :Nuri KOVAN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*