LATMOS DAĞI 8. GELENEKSEL ZİRVE TRANS FAALİYETİ (1374 M.) by. VANEDA®

Faaliyet hakkında:
Vaneda’nın destekleri ile gerçekleşen faaliyetimize katılanlara Vaneda T-Shirt, Buff ve sürpriz hediyelerimiz olacak. Faaliyete katılım sınırlı tutulacağı için katılmak isteyen kulüpler veya bireysel katılımcılar faaliyete ön kayıt için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirler.
Program:
05 Kasım 2021 Cuma akşamı saat 19:00’da Selçuk’tan hareket edecek olan aracımız, Söke otogar yanındaki Migros otoparkında mola vererek diğer arkadaşlarımızla buluşup alışveriş yaptıktan sonra araçlarımızla Bağarcık Köyü yakınlarında bir mevkiiye ulaşacağız. Yol üzerinde inip birkaç km. yürüdükten sonra kampımızı kuracağımız alana varacağız. Ay tanrıçası Selene’nin ışığında keyifli bir kamp yapacağımız alanda su da mevcut.
06 Kasım Cumartesi sabahı kahvaltı sonrası kampımızı topladıktan sonra sırt hattını izleyerek 8 km. civarında yürüyerek Latmos Dağının 1374 metre yükseklikteki Tekerlek Kaya zirvesine çıkmayı deneyeceğiz. Tekerlek kaya altında korunaklı bir yerde yemek molası verip dinleneceğiz. Baca inişi sonrası yaklaşık 4 km. aşağı doğru yürüyerek Arap Avlusu olarak da bilinen Stalos Manastırına ulaşacağız. Kampımızı manastır civarında kurup zaman kalırsa freskleri gezeceğiz. Yemek yiyerek geceyi Manastır civarında geçireceğiz.
7 Kasım Pazar sabahı erken saatte kalkıp 10 km. sürecek olan Kral Yolu olarak da bilinen döşeli yolu izleyerek Herakleia Antik Kentinin bulunduğu Kapıkırı köyüne ulaşacağız. Burada Bafa gölü manzarası eşliğinde güzel bir yemek ile kendimizi ödüllendirecek ve faaliyeti sonlandıracağız.
Hava durumu:
Güncellenen hava durumunu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
http://www.mountain-forecast.com/peaks/Latmus/forecasts/1353
Uyarılar:
Yürüyüş Lideri gerekli hallerde faaliyette değişiklik yapabilir.
Ulaşım:
Yukarıda paylaştığımız gibi 5 Kasım 2021 Cuma günü farklı noktalardan hareket eden araçlar saat 20:00’da Söke otogar yanındaki Migros otoparkında bir araya gelecekler. Malum bir trans faaliyeti olduğu için başlangıç ve bitiş noktaları farklı olacak bu nedenle kulüp olarak büyük araç tutanlar hariç kendi araçları ile ulaşım sağlayanlar araçlarını park edip bizim hazır tutacağımız araca dahil olacaklar. Faaliyet bitiminde kendi olanakları ile ulaşım sağlayanlar buluşma yeri olan yere tekrar bırakılacaklar.
Başvuru ve iletişim:
Yürüyüş Lideri: Doğucan Bayram
Telefon: 0505 267 67 36
E-posta: dogucanbayram@gmail.com
selcuk sube hakkında 57 makale
Şube Başkanı : Doğucan Bayram Cep : 505 267 67 36 e-posta : dogucanbayram@gmail.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*