TEBRİZ BÖLGESİ DAĞLARI VE SAVALAN DAĞI TIRMANIŞ ETKİNLİĞİ

TEBRİZ BÖLGESİ DAĞLARI VE  SAVALAN DAĞI TIRMANIŞ ETKİNLİĞİ

28 Haziran – 06 Temmuz 2024

28 Haziran Cuma gece yarısı İstanbul’dan kalkan uçak ile Tebriz’e gidilecek ve 06 Temmuz Cumartesi Tebriz’den İstanbul’a dönülecektir.   Bu tarihlere uymak koşulu ile karayolu, demiryolu vb. farklı yollar ile de etkinliğe katılmak mümkündür.

Etkinlikte Tebriz bölgesini çevreleyen Sehend sıradağları üzerinde yer alan DEMİR DAĞI, SULTAN DAĞI, AĞ DAĞI gibi 3400-3700 metre arasında olan zirveler yapılacaktır. Ayrıca  Erdebil bölgesindeki  -SAVALAN DAĞI ( 4811m.)  tırmanışı planlanmıştır.

Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan ve 2010 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Tebriz Kapalı Çarşısı başta olmak üzere bölgenin doğal ve kültürel güzellikleri de gezilip görülecektir.

Etkinlik sadece güncel lisanslı kulüp üyelerimize açık olup, çadır konaklamalıdır.

Katılımcılar bölgeye ulaşımı kendileri halledecektir. Bölgedeki ulaşımlar ve diğer masraflar sayı netleştikten sonra belirlenecek ve ortak olarak paylaşılacaktır

Etkinliğimiz turistik gezi olmayıp, dağ tırmanışları, kamp ve doğa yürüyüşleri içeren, Türkiye Dağcılık Federasyonu onaylı ve Gençlik ve Spor Bakanlığından izinli faaliyettir.

Bölgede tutulacak olan araç kontenjanı sınırlıdır, ek araç tutulamayacaktır. Bu nedenle katılmak isteyenlerin programlarını yaparak erken karar vermeleri önemlidir.

Katılmak isteyen üyelerimiz ön kayıt için Orhan Kozan’ı ( 0532 762 73 65 ) arayabilirler.

Kaydınızı yaptırmadan bölgeye ulaşım için bilet almayınız.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*