Kargıcak-Çomakdağ Günübirlik Faaliyet Bilgisi

Kargıcak-Çomakdağ Günübirlik Faaliyet Bilgisi

Tarih : 07/04/2019

Hareket Saati : 07:00

Buluşma Yeri : Yapı Kredi Bankası Önü

Yürüyüş Mesafesi ve Saati : 16 km. / 7-8 saat ( Molalar Dahil )

Parkur Derecesi : Zor

Gerekli Malzeme : Sert Tabanlı ve Bilekleri Kavrayan Yürüyüş Botu, Baton, Tozluk

Hava Durumu : 21C- Bulutlu ve Güneşli

Rehber : Tamer HAMARAT-Gülbaki YÜCEL

İletişim Bilgisi : 0.533.093 53 19 / marmariszirve@gmail.com

*Toplam çıkış /iniş mesafesi:955mt-783 mt

*Arazi:Latmos)Beşparmak)dağlarının eteklerinden dalgalanarak ilerleyen patika ve orman yolları

Parkur Bilgisi :Saat 07:00 daki hareketimizden sonra Akçapınar tostçusunda yapılacak olan kahvaltıdan sonra Kargıcak’a ulaşılarak lavantalarla dolu tarlalar ve zeytin ağaçları arasından yükselerek yürüyüşümüze başlayacağız,yükselişin sonunda vereceğimiz kahve molasının ardından,yamaçta bulunan mermer ocağına doğru giden patikadan beyaz kumların boyadığı vadiden yokuş yukarı çıkacağız,Sarıkaya Köyü’ne ulaştığımızda öğle yemeği için Nazife Teyzenin bize hazırladığı gözleme ve ayrandan sonra ormanda müthiş kaya figürleri arasında yürüyüşümüze devam edeceğiz.Sırasıyla Gökseki,Ketendere ve son olarak Çomakdağ’a ulaşarak yürüyüşümüzü tamamlayacağız.Akşam yemeği için Milas Köftecisine uğranarak Marmaris’e dönüşe geçilecektir.

Not:Sabah kahvaltısını isteyen katılımcılarımız Akçapınar Tostcusunda alabilir,öğle yemeği için yine isteyen katılımcılarımız için Sarıkaya Köyünde 7,5 TL karşılığında bizim için hazırlanacak olan gözleme ve ayran alabilirler sayı araçta tespit edilecektir.

Notlar : Katılımcı arkadaşların; mevsim koşullarına göre su tutmayan, çabuk kuruyan malzemelerden kıyafetler ( termal içlik, goratex mont vb. ), sırt çantası, en az 2 lt. su,sıcak su, enerji veren yiyecekler ( meyve ve kuru yemiş ), şapka, düdük, kafa feneri, yedek pil, yağmurluk almaları önerilir.
Yapılacak araç organizasyonu için tüm katılımcıların mail ortamında, en geç 05/04/2019 Cuma günü saat 19:00’a kadar teyit vermesini bekliyoruz.
Katılımcı listesi yayınlandıktan sonra yapılan iptaller ve faaliyete gelmeyenlerden paylarına düşen bedeller tahsil edilecektir.
Faaliyetlerimiz YÜKSEK TANSİYON, KALP RAHATSIZLIKLARI, ASTIM GİBİ SOLUNUM RAHATSIZLIKLARI ile ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ (SARA) VS. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN katılımına uygun değildir.
*Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir,rehberin önünde gitmek artçıdan geri kalmak yasaktır….

*Rehber uygun görmesi halinde güzergahta değişiklik yapabilir.
*Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç birşey alınmaz…

*Yürüyüşlerimiz esnasında alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz,içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşe alınmaz….

*Sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır…
*** Hava ve yol durumu göz önüne alınarak rota değişimi ve/veya iptali rehberler ve yönetimin kararıdır.
Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün 1618 sayılı TÜRSAB yasası gereği A grubu seyahat acentası güvencesinde düzenlemiş olduğu, GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ faaliyetinin taşıması Koral Turizm tarafından yapılacaktır.
Keyifli Faaliyetler-Marmaris Zirve

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*