SÖKE ŞUBE 19 MAYIS 1919’DAN 19 MAYIS 2019’A (100.YIL) LATMOS KAMP VE ZİRVE ETKİNLİĞİ

19 MAYIS 1919’DAN 19 MAYIS 2019’A (100.YIL) LATMOS KAMP VE ZİRVE ETKİNLİĞİ

KATILIM KOŞULLARI: Söke Zirve Dağcılık Kulübümüzün düzenlediği dağcılık ve doğa yürüyüşü etkinliklerimize ilk kez katılıyorsanız, lütfen yazımızın tamamını, eğer yürüyüşlerimize düzenli katılıyorsanız parkur  ile ilgili açıklamayı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Birlikte geleceğiniz arkadaşlarımızın da etkinlik detaylarını okumasını sağlayınız.

Sevgili Doğa Severler,

Doğa Yürüyüşlerimize yaşı ne olursa olsun, inişli çıkışlı açık alanlarda asgari 10 kilometre yürüyebilecek her sağlıklı birey katılabilir. Ancak, herhangi bir sağlık probleminiz varsa, daha önce hiç egzersiz yapmamışsanız veya 40 yaş üzerinde iseniz yürüyüşe başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmelisiniz.

Doğa Yürüyüşlerimiz Trekking ya da Dağcılık disiplin kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup, piknik ya da kır gezisi ile karıştırılmamalıdır.

Katılmak için aşağıdaki duyuruyu eksiksiz okumanız ve faaliyet sorumlularına isim yazdırmanız mecburidir.

PARKUR BİLGİSİ: Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkışının 100. yılında Zirve Dağcılık Söke Şubesi olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde, bölgemizde kutsal dağ olarak bilinen Latmos Dağının (Beşparmak) zirvesine çıkarak anma faaliyeti yapacağız.
Faaliyetimiz 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 15:00 de Zirve Dağcılık Muğla ve Zirve Dağcılık Bodrum Şubeleri ile birlikte kamplı olarak yapılacaktır.
Sakarkaya Ünlüler Çeşmesi mevkiinde buluştuktan sonra, orman yolunun bitiminde araçlarımızı bırakıp, Karapınar Harımlar Bölgesinde kamp kuracağız.
Pazar sabahı saat 07:00 de kalkıp çadırlarımızı toplayıp, zirve faaliyetine başlayacağız.
Kamp alanında su vardır. Yürüyüş sırasında çeşme ya da su kaynağı bulunmamaktadır.
Zirve faaliyetimizin sonunda kamp alanına gelerek çadırlarımızı alacağız ve araçlarımızı bıraktığımız yere gelip faaliyeti sonlandıracağız.
Bu faaliyete kamp ve yürüyüş malzemeleri tam olan ve aidat borcu bulunmayan lisanslı ve yeşil adımlar seminerini alan arkadaşlar katılabilir. Etkinliğimiz C grubu zor bir faaliyet olup, Zirve için, baca geçişi ve kaya çıkışları olan bir faaliyettir.
Bu faaliyete katılacak arkadaşlar, kamp malzeme ve yiyeceklerini kendileri temin ederek, kendi araçları ile geleceklerdir. Ayrıca araç tutulmayacaktır.

Birlikte yola çıkmak isteyenler için, 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü, saat 14:00 de Otobüs Garajı arkası, Söke Latmos Çarşı Otoparkında buluşup, oradan hareket ediyoruz.

NOT: Katılım için 17 Mayıs 2019 Cuma saat 21.00 ‘e kadar, bu verdiğimiz iletişim numaralarını arayarak, üye ve misafirlerin, ayrıca yanında getireceği kişilerin isim ve TC’lerini vermeleri gerekmektedir. İsim yazdırmayanlar faaliyete alınmayacaktır.

Faaliyetlerimizde Cuma akşamından itibaren iptal kabul etmiyoruz. İptal edenler veya son dakika haber vermeden gelmeyenlerden bir sonraki faaliyette gelmedikleri faaliyetin ücreti alınacaktır.

TARİH: 18 Mayıs 2019 Cumartesi – 19 Mayıs 2019 Pazar

HAREKET SAATİ: 18 Mayıs 2019 Cumartesi saat 14:00. (Hareket saatinden 15 dakika önce araçlarınız ile birlikte buluşma yerinde olunuz.)

HAREKET YERİ: Söke Latmos Çarşı Otoparkı (Otobüs Garajı Arkası)

REHBER: Bilal Pak 0 544 3133325

ARTÇI: Faaliyet sırasında belirlenecek.

PARKUR MESAFE VE DERECESİ: 14 Km. (C- Zorlu ve risk derecesi yüksek)

HAVA DURUMU:  https://tr.freemeteo.com/havadurumu/besparmak/weekend/weekend/?gid=321335&language=turkish&country=turkey

FAALİYET SORUMLUSU: Faysal Yeşilyağcı 0 554 543 99 19, Osman Koçak 0 533 352 10 38

ACİL VE İLK YARDIM SORUMLUSU: Ragıp Lüy 0 505 310 45 85

TDF DOĞA YÜRÜYÜŞ LİDERİ: Osman Koçak 0 533 352 10 38

İRTİBAT VE REZERVASYON İÇİN: Faysal Yeşilyağcı: 0 554 543 99 19 Hatice Tekdal: 0 542 551 91 56 Osman Koçak: 0 533 352 10 38

SAĞLIK: Faaliyetlerimiz yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım gibi solunum rahatsızlıkları ile adale/eklem romatizması, epilepsi (sara) vs. doğada tedavisi son derece güç olan hastalıklara sahip kişilerin katılımına uygun değildir.

NASIL GİYİNMELİSİNİZ: Yürüyüşlerde kullanılan giysiler; az yer tutan, hafif, çabuk kuruyan, sağlıklı giysiler olmalıdır. Pamuklu giysiler yerine sentetik, termal veya yünlü kumaş giysilerden imal edinmiş, hareket yeteneğini kısıtlamayan rahat giysiler tercih edilmelidir. Dar ve geç kuruyan pantolonları tercih etmemelisiniz. Mevsime uygun kat iç, orta ve dış katman giysiler olarak düşünerek giyim planlamak uygun seçenek olacaktır. Yürüyüş ayakkabısı yürüyüş sporuna uygun, uzun bilekli, rahat, ayağınızı vurmayan, ayağınıza alışmış ve daha önce denenmiş kısacası sorunsuz ayakkabı olmalıdır.

YANINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER: İki omuzdan geçmeli rahat bir sırt çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir), yağmurluk veya rüzgarlık, bir öğünlük yiyecek, asgari 1,5 litre su, fotoğraf makinası, ilaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa), yedek giysi, fener ya da kafa lambası, düdük, baton, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi, yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşlerimizde rehberler tek yetkilidir.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Faaliyetlerimiz esnasında alkollü içecekler kesinlikle kullanmıyoruz.
Tütün ve tütün mamullerini kullanmamaya özen gösteriyoruz.
Doğada asla çöp bırakmıyoruz.
Doğadan sadece keyif alıyor, geride sadece ayak izi bırakıyoruz.
Evimize götürdüğümüz tek şey fotoğraflarımız oluyor.
Hava ve yol durumu göz önüne alınarak rota değişimi ve/veya iptali rehberler ve yönetimin kararıdır.

NOT: Bundan sonraki tüm faaliyetlerde faaliyet ücretinde üye indirimi olacaktır. Kamplı ya da başkaca faaliyetlerde öncelik kulübümüz üyelerinindir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*