UŞAK ŞUBE TOKALI KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MERHABA ZİRVECİLER,

Afyon ili, Sandıklı ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve bir kısmı Hocalar ve Kızılören ilçelerine taşan Akdağ eteklerindeki 1600 m. yükseltide bulunan Kocayayla bölgesine gideceğiz.

Karadeniz bölgemizi aratmayacak yemyeşil ormanlar, su kaynakları, çayırlar; kısacası zengin bitki örtüsüyle eş değerde yaban hayatı, (yılkı atları, geyik, domuz, tilki, kurt v.s.) monoton ve betonlaşan hayatımıza bir anda huzur ve canlılık katacaktır…

Doğal peyzajı bozmayan patika yolları, atlı gezi yolları, bisiklet parkurları, yaban hayatı izleme noktaları, alabalık üretilmesi için küçük barajlar, gölcükler, günübirlikçiler ve kampçılar için sosyal tesisler, havuzlar bu güzellikleri daha da çekici ve eşsiz kılacaktır.

Bu eşsiz yer Orman Bakanlığı, Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğünce, 29.06.2000 tarih ve 270 sayılı Onay ile “Tabiat Parkı” ilan edilmiştir.

Yürüyüşümüze Kocayayla’dan başlayacak olup, 2000 m. yüksekliğindeki yangın gözetleme kulesinde dinlenme molası vereceğiz… Sonrasında tüm vadiyi izlerken aşağı doğru inecek ve Tokalı Kanyonu’nun girişine gideceğiz… Burada vereceğimiz dinlenme molamızın ardından tekrar Kocayayla’ya doğru geri döneceğiz…

Ortalama yürüyüş mesafemiz 14-15 km. olacaktır… Grubun performansına ve hava şartlarına göre 2 ayrı yürüyüş grubu da oluşturulabilir…

TOPLANMA VE HAREKET : 07:30 MİGROS ARKASI OTOPARK

ETKİNLİK REHBERİ ; MEHMET GÖKSU (SORKUN KÖYÜ)

Kahvaltı; Kahvaltımızı Sorkun Köy Kahvesinde yapacağız. Burada rehberimiz tarafından bizler için özel hazırlanan yöresel katmer, bükme, peynir, zeytin, domates ve çayla kahvaltımızı yapacağız.

Öğle Yemeği; Yürüyüş sonunda piknik alanına gidilecek olup, yemek burada yenecektir. İsteyenler yanında köfte, sucuk, tavuk vb. ızgara türünde yiyecek getirip burada mangal yapabilir. Herkes bu konuda serbesttir. Bu tarzda yemek yiyecek olanlar kendi malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Yanınızda taşımaya gerek olmayacaktır, otobüs yemek alanına kadar gelecektir..
Yemek alanında temiz su kaynağı mevcut olup, oturmak için yanınızda yer örtüsü, tabure vs. getiriniz…

* Yürüyüş esnasında sırtınızda fazla eşya ve yiyecek/içecek taşımanıza gerek olmayacaktır. Fazla eşyalarınızı araçta bırakabilir, yürüyüşten sonra araçtan geri alabilirsiniz.

* Yürüyüş esnasında yanınızda en az 1 lt. su ve enerji verici yiyecekler bulundurulması tavsiyemizdir.

* Yürüyüş esnasında öncü ve artçı rehberlerin talimatlarına kesinlikle uyulması gerekmektedir. Aksi hareket eden katılımcılar diğer etkinliklerimize katılamazlar.

Herkes için güzel bir yürüyüş olmasını temenni eder, bütün arkadaşlarımızı etkinliğimize bekleriz.

KAYIT : AYHAN GÖKOĞLU (0.542.564.93.93)

Kayıt yaptıracak katılımcılarımız fazla beklemeden kayıtlarını yaptırsınlar. Kontenjanımız tek araçla sınırlı olacak olup, kahvaltı, yol ve diğer ücretler katılımcı sayısına göre sonradan belirlenecektir…

ZİRVE DAĞCILIK UŞAK ŞUBESİ YÖNETİMİ

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*