BASINDA ZİRVE BİSİKLET TOPLULUĞU

ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ MERSİN ŞUBESİ bünyesinde 03 Haziran 2020 tarihinde kurulan ‘’Mersin Zirve Bisiklet Topluluğu’’ 13/06/2020 tarihinde ilk etkinliğini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor…

Dünyada iki yüzyıldır kullanılmakta olan bisikletin ; uzun ömürlü oluşu ,çok yönlü kullanılabilmesi, basit, uygun fiyatlı, güvenilir, temiz, çevreye uygun, sürdürülebilir ve sağlıklı bir ulaşım aracı olarak hizmet verebilmesi, sağlığa faydaları ve spora erişimi sağlaması, bisiklet ve bisikleti kullanan arasındaki sinerji yaratıcılığı, toplumsal etkileşimi güçlendirmesi, bisikletlinin yerel çevresinde neler olduğunun anında farkına varabilmesi ve bisikletin sürdürülebilir ulaşımın sembolü, sürdürülebilir tüketim ve üretim adına olumlu bir mesaj vermesi,iklim üzerindeki olumlu etkileri nedenleri ile ‘’Mersin Zirve Bisiklet Topluluğu’’ olarak etkinliklerimize bugün itibari ile başladık.

Ve ilk etkinliğimizde ELVANLI /KARACAOĞLAN ŞELALESİNE PEDALLADIK

Kulüp binamızın önünden başlayan etkinliğimiz ,güzergah boyunca katılımcılarla buluşularak Eski Mezitli köyünde ilk molasını verdi. Buradan Narenciye Bahçeleri arasından devam ederek Elvanlı Karacaoğlan şelalesine varıldı. Şelalenin serinliğinde yapılan şahane bir kahvaltı ve çay molamızın ardından dönüş için harekete geçildi.

BASINDA Mersin Zirve Bisiklet topluluğu

https://www.cnnturk.com/yerel-haberler/mersin/merkez/mersine-yeni-bir-bisiklet-toplulugu-1534856

İlk etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara tek tek teşekkür eder ,bundan sonra her cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinliklerimize tüm bisiklet severleri bekleriz.

ZİRVE DAĞCILIK MERSİN ŞUBESİ
YÖNETİM KURULU

mersin_sube hakkında 176 makale
EĞİTİMCİ ÇEVRECİ DAĞCI

13 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*