AKKIZ-KÖRKUYU YAYLASI-BAŞPINAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Faliyetlerimize katılım için etkinlik linkini tıklamak yeterli değildir. Katılmak isteyen dostlarımız kesin kayıt için ekte ismi yazılı görevli arkadaşlardan herhangi birini arayarak isimlerini yazdırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadan gelinmesi halinde araçta boş yer yok ise kayıt yaptırmış olanlara öncelik verilecektir. Kayıt yaptırıp gelemeyenler ise uyarılacak ve ikinci tekrarında bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir. Araç saatinde hareket edecektir. Dolayısıyla hareket saatinden en az 10 dakika öncesinde araç hareket noktasında olalım.

DETAYLAR :

YEDİGÖZ DAMLA SEYİR TEPESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

04 EKİM 2020 Pazar günü sabah saat 06:45 Eski Mezitli Belediyesi ,saat 07:00 Dumlupınar Lisesi önünden araçlarımız hareket edecektir. yol boyunca katılımcılarımız alınarak saat 08:45 gibi Aslanköyde kahvaltı molası verilecektir.;Aslanköyün kuzeybatısından baslayacak olan yürüyüşümüz Aslanköy yedigöz mevki den katran ormanlari arasinda başlayarak kemerli bogaz mevkii damlabogaz kaşkuyu yaylagindan 2300 rakimli tepeye. Zirve yapilacak daha sonra 1900 metrelere kadar devam edecek olup muhteşem manzaralar eşliğinde katran,Çam ve ardıç ormanı arasından geçiş yapılacaktır.Toplam 12 km olacak parkurumuz orta zorlukta bir parkur olacaktır .Öğlen yemek molası ( Kumanya) yürüyüş liderinin belirlediği yerde yenilecektir. Yürüyeceğimiz rota uzun olup; Mevsim koşulları da dikkate alınarak uygun bot ve elbise bulundurmanızı tavsiye ederiz.

TARİH : 04 EKİM 2020

PARKUR: AKKIZ-KÖRKUYU YAYLASI-BAŞPINAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ : HATİCE GÜNER REHBER : SÜLEYMAN ASLAN

ARTÇI : SİBEL İLHAN

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ : ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 06:45 DUMLUPINAR LİSESİ : 07:00

KAHVALTI : ASLANKÖY KAHVESİ

ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.4415183

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz..

🚩🚩LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 🚩🚩

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz. 3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :

Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır. Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır. Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler. Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır. Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir. Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz. Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir. Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz.. MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER • İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir), • Yağmurluk veya Rüzgarlık, • Bir öğünlük yiyecek, • Asgari 1,5 litre su, • Fotoğraf Makinası, • İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa), • Yedek giysi, • Fener ya da Kafa Lambası, • Düdük, • Baton, • Tozluk, • Güneş Gözlüğü, • Güneş Kremi, Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz. Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun… ve kıyafet ile gerekli ekipmanı eksiksiz gelinmelidir

mersin_sube hakkında 171 makale
EĞİTİMCİ ÇEVRECİ DAĞCI

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*