BARBAROS KOYU MAVİKENT DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Faliyetlerimize katılım için etkinlik linkini tıklamak yeterli değildir. Katılmak isteyen dostlarımız kesin kayıt için ekte ismi yazılı görevli arkadaşlardan herhangi birini arayarak isimlerini yazdırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadan gelinmesi halinde araçta boş yer yok ise kayıt yaptırmış olanlara öncelik verilecektir. Kayıt yaptırıp gelemeyenler ise uyarılacak ve ikinci tekrarında bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir. Araç saatinde hareket edecektir. Dolayısıyla hareket saatinden en az 10 dakika öncesinde araç hareket noktasında olalım.

DETAYLAR: PARKUR HAKKINDA:

BARBAROS KOYU MAVİKENT DOĞA YÜRÜYÜŞÜ Bu Pazar tarih, doğa ve deniz ile iç içe Dünyanın en güzel beldelerinden biri olan Tisan yarımadası; Kilikya Afrodisiası Antik kentinin kalbinde. Barbaros koyundan dan  başlayacağımız yürüyüşümüz, deniz hattını takiben panoramik manzaralı çam ormanı içinde toplamda 12 km herkesin çok rahat yürüyebileceği bir parkurdur. Burada Akdeniz , muhteşem bir görsellikle selamlar misafirlerini.. Muhteşem bir Akdeniz manzarası eşliğinde eşliğinde etkinliğimiz mavi kentte  son bulacaktır. Mersine dönüşte vakite ve işletmenin durumuna bağlı olarak Narlıkuyuda öğretmenin yerinde lokma tatlı molası verilecektir.

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ: DİDEM ÖZTÜRK REHBER: SÜLEYMAN ASLAN -SÜLEYMAN SARIGÜL

ARTÇI: RIDVAN ERDOĞAN

HAREKET YERLERİ, SAATLERİ : DUMLUPINAR LİSESİ: 07: 00

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ: 07: 30

KAHVALTI: EVDE YAPILACAKTIR

ÖĞLE YEMEĞİ: KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505,2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.441 51 83

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz

🚩🚩LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 🚩🚩

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz. 3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir. 📖KURALLARIMIZ : Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır. Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır. Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler. Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır. Su ekmek yiyecek vs için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir. Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir. Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz. Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir. Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz… 📖YANINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER • İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir), • Yağmurluk veya Rüzgarlık, • Bir öğünlük yiyecek, • Asgari 1,5 litre su, • Fotoğraf Makinası, • İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa), • Yedek giysi, • Fener ya da Kafa Lambası, • Düdük, • Baton, • Tozluk, • Güneş Gözlüğü, • Güneş Kremi, Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz. NOT : 1618 sayılı yasa kapsamına giren bu etkinliğimiz A grubu Türsab acentesi güvencesi ile yapılmaktadır. Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

mersin_sube hakkında 205 makale
EĞİTİMCİ ÇEVRECİ DAĞCI

10 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*