BİNEK DAĞI NOHUT HARMANI MÜĞLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
DETAYLAR:
PARKUR HAKKINDA:
Bu Pazar A ve B iki gurup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;
Mersin Zirve dağcılık kulübü olarak 30 MAYIS 2021pazar günü Erdemli’nin kuzeyini yürüyeceğiz. Sabah saat 07:30 da Dumlupınar lisesi önünden kalkacak araçlarımız saat 07:45 te mezitli belediyesi önünden yol boyunca yoldan binecekleri alarak devam edecektir. Çeşmeliden sonra yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.
A gurubu ve B gurubu gölpınarı bölgesinde inip sonra guruplara ayrılacaktır.

A GURUBU
1300 rakımlı gölpınarı bölgesinden B gurubundan ayrılacaktır.Daha sonra binek dağ ın etrafından katran ağaçları arasından 10 km yürüyüşten sonra nohut harmanı meydanına geçip müğlü ulaşarak etkinlikleri son bulacaktır.

B GURUBU
1300 rakımlı gölpınarı bölgesinden A gurubundan ayrılacaktır.Doğaçlama ve gurubun perfonmasına bağlı olarak binek dağı geçerek nohut harmanı vadisinden müğlü ye inilerek etkinliğimiz 20 km sonra son bulacaktır.

B GRUBU zor bir parkur olup perfonmans ve dayanıklık isteyen bir parkur türüdür…

TARİH : 30.MAYIS.2021
PARKUR: BİNEK DAĞI -NOHUT HARMANI – MÜĞLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ
ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : RIDVAN ERDOĞAN
REHBER : SÜLEYMAN ASLAN – SÜLEYMAN SARIGÜL
ARTÇI : ALİ RIZA DEMİR ,RIDVAN ERDOĞAN
HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 7:45
DUMLUPINAR LİSESİ : 07:30
KAHVALTI : EVDE YAPILACAKTIR
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

NOT; DİLEYEN ETKİNLİK SONUNDA BULUNAN LOKANTADAN YARARLANABİLİR .

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 535.4415183
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman ASLAN 532.2764560
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 533.3306010

🚩🚩LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 🚩🚩
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

9 yorum

  1. Mersin Zirve Dağcılık Olarak bu pazar ilimizin Yaylalarını yürüyeceğiz…Yer Yer 1700 rakımlarda gerçekleştireceğimiz Doğa Yürüyüşüne dostlarımızı bekleriz 🙏👋

  2. Müğlü doğa yürüyüşü etkinliği dün gerçekleştirildi. İlk doğa yürüyüşü tecrübemdi.10 km lik parkurda yürüdüm. İdmansız olmama rağmen parkur bana uygun geldi ve sorunsuz bir şekilde parkuru tamamladım. Yer yer dik sayılabilecek rampaları yürüdük. Yer yer bayır aşağı yürüdük tam da doğa yürüyüşlerinde olması gerektiği gibiydi. Bizleri zorlamadan gurubun her üyesini ardımızda bırakmadan güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Gölpınarı denilen bölgede güzel bir gölet manzarası ile yürüyüşe başladık. Yayla manzaraları ile etkinliği tamamladık. Bizlere yardımcı olan başta Ali Rıza Demir olmak üzere bütün Zirve Dağcılık yönetimi ve rehberlerimize bu güzel faaliyet için teşekkür ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*