DURNAZ-KABAKATRAN-ASLANKÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ

MERSİN ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
DETAYLAR:
PARKUR HAKKINDA:
Bu Pazar 2 grub halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;
Mersin Zirve dağcılık kulübü olarak 06.HAZİRAN 2021 PAZAR günü MERSİNİN kuzey batısı olan DURNAZ yaylasında yürüyeceğiz. Sabah saat 08.00 de Dumlupınar Lisesi önünden kalkacak araçlarımız Mezitli istikametine doğru saat 08.15 de ise Eski Mezitli belediyesi önünden katılımcıları alarak devam edecektir.Fındıkpınarından yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk sonrasında yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.

A GURUBU
Durnaz mevkisinden başlayacak A grubu katılımcılarımız çok fazla yükselti almadan katran ağaçları arasından Kemerli çeşmeye kadar toplamda 10 KM yürüdükten sonra etkinlik son bulacaktır

B GURUBU
Durnaz mevkisinden başlayacak B grubu katılımcılarımız ise A grubundan hızlı bir şekilde ayrılarak yüksek tepelerin sırt bölgelerinde geçerek buradan görsel fotoğraflar alarak toplamda 20 KM yürüdükten sonra A gurubu ile Kemerli çeşmede birleşip araçlara binilerek Aslanköy’de mola verilecektir.

TARİH : 06.HAZİRAN. 2021
PARKUR: DURNAZ-KABAKATRAN- ASLANKÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ
ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : HATİCE GÜNER
REHBER : SÜLEYMAN ASLAN – SÜLEYMAN SARIGÜL
ARTÇI : ALİ RIZA DEMİR
HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 08:15
DUMLUPINAR LİSESİ : 08:00
KAHVALTI : EVDE YAPILACAKTIR
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

NOT; ETKİNLİK SONUNDA ASLANKÖY DE 20 DK.ALIŞVERİŞ MOLASI VERİLECEKTİR.

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 555.1891489
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman ASLAN 532.2764560
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 533.3306010

🚩🚩LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 🚩🚩
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

3 yorum

  1. Yürüyüşümüz tam bir çan eğrisi yaptı. Kolay başladı, parkurun ortasında yürüyüşün zorluğu zirve yaptı ve bitişe 3 km kala rahat bir bitiş oldu. Amcanın dediği gibi mis gibi çam reçinesi kokuları duyduk. Çok sevdim…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*