Lindos – Hurmalıbük Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Sevgili Zirveciler;lütfen faaliyete katılmaya karar vermeden önce faaliyet bilgisini sonuna kadar okuyunuz.Katılım taleplerinize TC no,Hes Kodu ve telefon numaranızı yazmayı unutmayınız.
Lindos – Hurmalıbük Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Tarih: 12 Aralık 2021

Hareket Saati: 08:30

Buluşma Yeri: Yapı Kredi Bankası Önü

Yürüyüş Mesafesi ve Saati: 14 km. / 7 – 8 saat ( Molalar Dahil )

Parkur Derecesi: Zor

Hava Durumu:19C-Yağmur İhtimali

Rehber: Bülent YELTEKİN – Gülbaki YÜCEL İletişim Bilgisi: 0.533.093 53 19 / marmariszirve@gmail.com

Parkur Bilgisi: Marmaris – Datça karayolu üzerinden Lindos Koyu yoluna aracımız ile ulaşacağız. Buradan 2 km.lik toprak yoldan yürüyerek Lindos koyuna varıldıktan sonra patika yola giriş yapılacaktır. Hisarönü Körfezi solumuzda kalacak şekilde denize paralel patika yollar takip edilerek Hurmalıbük Koyuna ve daha sonra da Karaali Bükü’ne ulaşılacaktır. Burada verilecek uzun bir yüzme, fotoğraf ve yemek molası sonrası aynı patika yol ile Lindos Koyuna ulaşılacaktır. Buradan toprak yola giriş yapılarak karayoluna ulaşılacaktır.

Parkur; patika yolların uzun süredir kullanılmadığı için taşlı, çalılı ve zorludur. Kondisyonu iyi olan arkadaşların katılımı ve baton, tozluk ve uzun kollu tişört giyilmesi önerilir.

** Rehberin uygun görmesi halinde(hava koşullarının elverişsiz olması halinde parkur riskli olacağından) güzergâhta değişiklik yapabilir.

Notlar: Katılımcı arkadaşların; mevsim koşullarına göre su tutmayan, çabuk kuruyan malzemelerden kıyafetler ( termal içlik, goratex mont vb. ), sırt çantası, en az 2 lt. su, sıcak su, enerji veren yiyecekler ( meyve ve kuru yemiş ), şapka, düdük, kafa feneri, yedek pil, güneş gözlüğü, çakı, çakmak veya kibrit, güneş kremi ve ilk yardım çantası almaları önerilir. Kafa feneri, yedek pil, yağmurluk almaları önerilir.

Faaliyetlerimiz YÜKSEK TANSİYON, KALP RAHATSIZLIKLARI, ASTIM GİBİ SOLUNUM RAHATSIZLIKLARI ile ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ (SARA) VS. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN katılımına uygun değildir.

Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz…

* Hava ve yol durumu göz önüne alınarak rota değişimi ve/veya iptali rehberler ve yönetimin kararıdır.

• Etkinliğimiz doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (Epilepsi, Kalp, Tansiyon v.b.) katılımına uygun değildir. Bu hastalıkları sahip olmadıklarına dair katılımcılara form imzalatılır. ( Sorumluluk katılımcıya aittir )

• Etkinliğimiz bir gezi faaliyeti olmayıp, Sportif doğa yürüyüşüdür.

• Etkinliğimiz süresince kesinlikle sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.

• Etkinliğe katılımda aidatını tam ödeyen üyelere ayrıcalık tanınır.

• Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir, rehber uygun görmesi halinde güzergâhta değişiklik yapabilir.

• Etkinliklerimize ilk defa katılacak olanların bilekli bir yürüyüş botu veya bilekli ve topuksuz bir bot ile katılmaları gerekir. Katılımcıların kendi sağlıkları ve gurubun yürüyüş temposunu bozmamak adına ayakkabısı uygun olmayanlar yürüyüşe kabul edilmeyebilir.

• Araç ücreti katılımcı sayısına bölünerek etkinlik günü belirlenir ve araca ödenir.

• Grup kurallarına uymayanlar etkinliğe bir daha kabul edilmez.

• Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz…

• Etkinliklerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır.

• Üye olmayanlar 3 kereye mahsus misafir olarak kabul edilir sonrasında üye olmaları istenir.

PANDEMİ DÖNEMİ KURALLARIMIZ

1.Etkinliğe katılmak isteyenler son katılım tarih ve saatine kadar ilgili numarayı arayıp, TC Kimlik numarası, ad, soyadı ve HES kodunu bildirerek kayıt yaptıracaklar.

2. HES kodu bildirmeyenler ve HES kodu kontrolünde riskli gözükenler etkinliğe kabul edilmeyecektir.

3. Bazı etkinliklerimiz sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak olup, aracın dolması durumunda katılımcı kabul edilmeyecektir.

4. Selamlaşmalarımız tokalaşma, sarılma, öpüşme şeklinde olmayıp, temassız bir şekilde sözlü olarak yapılacaktır.

5. Etkinliğimize, nefes darlığı, astım, bronşit ve doğa yürüyüşüne uygun olmayan kişiler kabul edilmeyecektir. Bu hastalıklara sahip olanların bilgi vermeden katılması durumunda bütün sorumluluk kendilerine aittir.

6. Etkinlik günü ateşi yüksek çıkanlar etkinliğe kabul edilmeyecektir.

7. Etkinlik öncesi Covid 19 risk formunu herkesin kendi getireceği kalemi ile imzalaması istenecek.(Katılımcıların kendi kalemini yanında bulundurması önerilir).

8. Toplu etkinliklere katılan, yurt dışı seyahat eden veya temaslı olanların 14 gün geçmeden etkinliklerimize katılmaları yasaktır. Bu durumda olduğunu bilip etkinlik sorumlusuna bilgi vermeden etkinliğe katılanlar bir daha hiçbir etkinliğe alınmayacak. Ayrıca haklarında yasal şikâyet hakları kullanılacak. Bulaş olması durumunda tüm sorumluluk o kişiye ait olacaktır.

9. Araçta yapacağımız yolculuk boyunca herkes maskesini istisnasız takacak (Burnunu da kapatacak şekilde), çıkaranlar uyarılacak, uyarıya rağmen maske takmamaya devam edenler bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir.

10. Aşılı olmayanlar etkinliğe alınmaz.

11. Öğle yemeklerinde, yemekler bireysel yenilip yemek ikramı yapılmayacaktır.

12. Doğada mesafeli yürünecektir.

13. Yolda acil durumlar hariç mümkün olduğunca mola verilmeyecektir.

14. İl dışı ve kamplı etkinliklerimize (Kulübün tanınması için yapılan sosyal

etkinlikler hariç) üyelerimiz ve lisanslı sporcularımız kabul edilecektir.

Marmaris Zirve

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*