“Sarnıç – Eren Tepe – Hisarönü ” Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Faaliyet Bilgisi

Sarnıç – Eren Tepe – Hisarönü ” Cumhuriyet Bayramı Etkinliği Faaliyet Bilgisi.
Faaliyet Tarihi:28 Ekim 2018 Pazar
Buluşma Yeri : Yapı Kredi Bankası Önü
Hareket Saati : 08:45
Yürüyüş Mesafesi : 13 km.
Yürüyüş Saati : 8-9 saat ( Molalar Dahil )
Parkur Derecesi : Orta / Zor
Gerekli Malzeme : Sert Tabanlı ve Bilekleri Kavrayan Yürüyüş Botu, Baton, Tozluk
Hava Durumu :Güneşli/24C
Rehber :Aygün Günay-Halil VERGİLİ
İletişim Bilgisi : 0.533.093 53 19 / marmariszirve@gmail.com
Parkur Bilgisi : Faaliyetimize Osmaniye Köyü, Sarnıç Mahallesi içinden başlayacağız. Mahalle içinden geçerek, patika yola girilerek 488 mt den . yükseleceğiz. Bu noktadan sonra dik bir yamaçtan zirveye doğru yola çıkacağız. Eren Tepe 840 mt. yüksekliğe ve 360 derecelik bir görünüme sahiplik ederek; Datça, Hisarönü Körfezi, Selimiye, Bozburun, Taşlıca Yarımadası, Rodos,Marmaris ve Gökova Körfezi manzarası görünümü veriyor. Zirvede kahve ve fotoğraf molası sonrası, güney tarafından çarşaklı bir geçişten sonra orman yolları ve patika yollar takip edilerek Hisarönü’ne varılacaktır.
Not:Parkurda dik çıkış ve çarşak iniş performans gerektirdiğinden performansı iyi olan üyelerimizin ve misafirlerimizin katılım talep etmesi rica olunur.
Notlar : Katılımcı arkadaşların; mevsim koşullarına göre su tutmayan, çabuk kuruyan malzemelerden kıyafetler ( termal içlik, goratex mont vb. ), sırt çantası, en az 2 lt. su, enerji veren yiyecekler ( meyve ve kuru yemiş ), bir öğünlük yemek, şapka, düdük, kafa feneri, yedek pil, güneş gözlüğü, çakı, çakmak veya kibrit, yağmurluk ve güneş krem almaları önerilir.
Yapılacak araç organizasyonu için tüm katılımcıların mail ortamında, en geç 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 19:00’a kadar teyit vermesini bekliyoruz.
Katılımcı listesi yayınlandıktan sonra yapılan iptaller ve faaliyete gelmeyenlerden paylarına düşen araç taşıma gideri vb. bedeller tahsil edilecektir.
Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün 1618 sayılı TÜRSAB yasası gereği A grubu seyahat acentası güvencesinde düzenlemiş olduğu, GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ faaliyetinin taşıması Koral Turizm tarafından yapılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*