BAHÇELİ-KORSANKALESİ-ARAP ADASI-TAŞLICA YÜRÜYÜŞÜ – ZİRVE DDSK MUĞLA ŞUBESİ

ETKİNLİĞE KATILMAYA KARAR VERMEDEN ÖNCE ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİNİ BAŞTAN SONA DİKKATLİCE OKUYUNUZ!
ETKİNLİĞE KATILMAK İÇİN MUTLAKA BELİRTİLEN NUMARAYI CUMA GÜNÜ 15.00 KADAR ARAMANIZ GEREKMEKTEDİR!!!

Sevgili Zirveciler;
Bu hafta sizlerle Bahçeli- Korsan Kalesi- Arap Adası parkurunu yürüyeceğiz.
Buluşma noktasından hareket edilerek Bozburun Söğüt Bahçeli Mahallesine ulaşılacaktır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra orman içi yoldan patikaya giriş yapılacak ve hafif eğimli bir çıkıştan sonra Korsan Kalesine ( 450 mt. ) ulaşılacaktır. Burada verilecek kahve ve fotoğraf molası sonrası ile tekrar aynı yoldan iniş yapılarak patikaya giriş yapılacaktır. Bu yol takip edilerek Arap Adasına ulaşılacaktır. Burada verilecek moladan sonra yavaş yavaş yükselecek patika takip edilerek tepe ye ulaşılacaktır. Toprak yola geçiş yapılarak Taşlıca Köyüne ulaşılarak faaliyet bitirilecektir. Yolda klasik kahvaltımız vardır.

Tarih: 08 Aralık 2019 Pazar
Toplanma yeri: Muğla Anadolu Lisesi yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı.
Kalkış saati: 07.30

Etkinlik sorumlusu: Feridun DARCAN
Zorluk derecesi: Orta (Doğa yürüyüşçüleri için)
Yürüyüş parkur uzunluğu: 10 km
Katılım için aranacak Numara:0505 493 3929
KATILMAK İSTEYENLERİN EN GEÇ CUMA SAAT 15:00 KADAR 0505 493 39 29 NUMARALI TELEFONDAN FERiDUN DARCAN’A TC KİMLİK NOLARINI YAZDIRARAK KATILIMLARINI BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. Faceden yapılan işaretlemeler katılım için yeterli değildir.

CUMARTESİ GÜNÜ YAPILAN İPTALLERDEN ÜCRET TALEP EDİLİR.ARAÇ DOLDUĞUNDA KATILIMCI ALINMAZ,YEDEK YAZILIR.

Etkinliğe katılacaklarda bulunması gerekenler;
1- Bileği Saran yürüyüş ayakkabısı veya bot.(Topuklu bot ve ayakkabı ile gelmeyiniz.)
2- Sırt Çantası,
3- Mevsimlik kıyafetler (Yedek kıyafet),
4- Yağmurluk (Hava durumuna göre),
5- En az 1.5 litre su,
6- Öğle yemeği için kumanya,
7- Kuruyemiş, meyve v.b.
8- Baton

Etkinliğimiz doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (Epilepsi,Kalp,Tansiyon v.b.) katılımına kesinlikle uygun değildir,etkinlik başında bu hastalıklara sahip olmadıklarına dair katılımcılardan imza alınır.
Etkinliğimiz bir gezi faliyeti olmayıp, Spor amaçlı yapılan doğa yürüyüşüdür.
Etkinliğimiz süresince kesinlikle sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.
Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir, rehber uygun görmesi halinde güzergâhta değişiklik yapabilir.

Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz…

Erdem Yeter hakkında 15 makale
ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ 2000 YILINDA İZMİR’DE KURULMUŞTUR. BİRÇOK SPORCUNUN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLAYAN KULÜP DAĞCILIK ALANINDA TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KULÜPLERİNDEDİR. TÜRKİYE’DE BİRÇOK İLDE ŞUBESİ BULUNAN KULÜBÜN İLİMİZDE BULUNAN ŞUBESİ 2015 YILINDA AÇILMIŞTIR. 2015 YILINDA KURULUŞUNU TAMAMLAYAN MUĞLA ŞUBESİ MUĞLA’YA DAĞCILIK ALANINDA YENİ BİR SOLUK GETİRMEYİ AMAÇLAMIŞTIR. KISA SÜREDE BÜYÜYEN KULÜBÜMÜZ BİRÇOK KİŞİYİ DOĞAYA ÇIKARMAYI BAŞARMIŞ VE BU KİŞİLERİN DAĞCILIK SPORU İLE TANIŞMALARINI SAĞLAMIŞTIR. ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI MUĞLA ŞUBESİ OLARAK, MUĞLA’DA HER GEÇEN YIL DAHA FAZLA KİŞİNİN DAĞCILIK SPORUNU TANIMALARI AMAÇLANMAKTADIR. BUNU GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BİRÇOK FALİYET GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. KULÜP BÜNYESİNDE YÜRÜTÜLMEKTE OLAN FALİYETLERE BÜTÜN DOĞASEVERLERİ BEKLERİZ. ETKİNLİKLERİMİZ: 1- DAĞCILIK 2- İZCİLİK 3- KAMPÇILIK 4- KAYA TIRMANIŞI 5- EĞİTİMLER 6- SOSYAL FALİYETLER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*