SARNIÇ-AKBÜK KOYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ(KARİA YOLU)

Tarih: 07 KASIM 2021 Pazar
Toplanma yeri: Muğla Anadolu Lisesi yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı.
Kalkış saati: 08.45
ETKİNLİĞE KATILMAYA KARAR VERMEDEN ÖNCE ETKİNLİK BİLGİLENDİRMESİNİ BAŞTAN SONA DİKKATLİCE OKUYUNUZ! KATILACAK OLANLARIN BÜTÜN KURALLARIMIZ OKUYUP KABUL ETTİĞİ KABUL EDİLİR. ETKİNLİĞİMİZ GEZİ OLMAYIP SPORTİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜDÜR.
ETKİNLİĞE KATILMAK İÇİN MUTLAKA ÜYELERİMİZ WHATSAP ARACILIĞI İLE YENİ KATILACAK OLANLAR İSE BELİRTİLEN NUMARAYI CUMA 14.00 KADAR ARAMALARI VE GEREKLİ OLUP, BİLGİLERİ (AD-SOYAD-TC KİMLİK NO –HES KODU) İLETMELERİ KATILIM İÇİN ONAY ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
Muğla Zirve ailesi olarak bu hafta Karia yolunun Gökova körfezindeki rotalarından biri olan SARNIÇ-AKBÜK KOYU rotasını adımlayacağız. Bu hafta sonu rotamız SARNIÇ köyünden başlayıp, AKBÜK KOYUNDA sona erecek. Sabah toplanma noktamızda ilk olarak etkinlik sorumlularımız HES kontrollerini yapıyor. Lütfen HES kodlarınızı barkod resmi olarak telefonunuzda hazır bulundurunuz. Aracımız 08:45’ de hareket ediyor.(Lütfen 10 dk önce geliniz)
Yolda kahvaltı molası verilmeyecektir. Kahvaltınızı evde yaparak geliniz. Yolda alışveriş için mola verilmeyecektir, ihtiyaçlarınızı önceden temin etmeniz önerilir. Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimiz ile yapıp, Yürüyüş sonunda AKBUK KOYUNDA hava durumu uygun olursa yüzme molası veriyoruz. Yüzmek isteyenler malzemelerini çantalarına almaları önerilir. AKBÜK KOYUNDA vereceğimiz moladan sonra araçlarımıza binip Muğla’ya geri dönüyoruz.
Maske, dezenfektan ve kalem bulundurunuz. Sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır. Araç dolduğunda katılımcı alınmayacaktır. Etkinliğimiz gezi faaliyeti olmayıp sportif amaçlı doğa yürüyüşüdür. Etkinliklerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır.
Etkinlikte üyelerimize ayrıcalık tanınır. Lütfen araç tutması v.b. durumunuz varsa ilaç alınız.
ROTA BİLGİLENDİRMESİ: Patika ve orman yollarından oluşmakta olup, deniz ve doğa manzaralıdır. MUĞLA MENTEŞE SARNIÇ mahallesinden başlayan yürüyüşümüz de bu bölgenin muhteşem doğasını göreceğiz. Eski dönemlerde de yürünen antik yollardan yürüyüp bölgemizi önemli su kaynaklarından olan SARNIÇ yapıları göreceğiz. Sonrasında kıyıya bir cennet gibi yaslanan AKBÜK KOYU’nu yukarıdan gözlemleyerek, koya ineceğiz. Yürüyüşümüz iniş ağırlıklıdır.
Gurubun temposuna göre Yürüyüş rotasında değişiklik yapmak rehber ve etkinlik sorumlusunun insiyatifindedir.
TOPLAM ALINACAK İRTİFA: 111 MT
TOPLAM İNİŞ MİKTARI: 803 MT
YÜRÜYÜŞ SÜRESİ:4-5 SAAT
ZORLUK DERECESİ: Orta (Doğa yürüyüşçüleri için)
ROTA UZUNLUĞU: 10-11 km
Tarih: 07 KASIM 2021 Pazar
Toplanma yeri: Muğla Anadolu Lisesi yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı.
Kalkış saati: 08.45
(Bekleme yapılmayacaktır kalkış saatinden 10 dk önce kalkış yerinde olmanızı rica ederiz. )
Menteşe merkezde kalkış yeri dışında sadece Kötekli Yücelen önünden katılımcı alınacaktır. Yücelen önünden binecek olanların bildirmeleri gerekir.Ulaşım güzegahı olarak YERKESİK kullanılacaktır.)
Etkinlik sorumlusu: MİNE MÜFTÜLER
Rehber: Feridun DARCAN-SEYFİ FEREK
KAYIT İÇİN ARANACAK KİŞİ: FERİDUN DARCAN 0505 493 39 29
KATILMAK İSTEYENLERİN EN GEÇ CUMA SAAT 14:00 KADAR (0505 493 39 29-FERİDUN DARCAN) NUMARALI TELEFONU YENİ KATILIMCILAR ARAYARAK, ÜYELERİMİZ WHATSAP ARACILIĞI İLE TC KİMLİK NUMARASI-AD-SOYAD- HES KODLARINI YAZDIRARAK KATILIMLARINI BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. FACEDEN YAPILAN İŞARETLETMELER KATILIM İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR. ARAÇ DOLDUĞUNDA YENİ KATILIMCI ALINMAYACAKTIR.
CUMARTESİ YAPILAN İPTALLERDEN ARAÇ AYARLANDIĞI İÇİN ÜCRET TALEP EDİLİR.
Etkinliğe katılacaklarda bulunması gerekenler;
1- Üyelerimizde lisans
2- Bileği Saran yürüyüş ayakkabısı veya bot.
3- Sırt Çantası
4- Mevsimlik kıyafetler (Yedek kıyafet),
5- Yağmurluk (Hava durumuna göre),
6- En az 1.5 litre su,
7- Öğle yemeği için kumanya,
8- Kuruyemiş, meyve v.b.
9- Kalem
10- Dezenfektan
11- Maske
12- Mayo deniz malzemesi,
Etkinliğimize sadece Covid-19 aşısı olanlar katılabilir.
• Etkinliğimiz doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (Epilepsi,Kalp,Tansiyon v.b.) katılımına uygun değildir. Bu hastalıkları sahip olmadıklarına dair katılımcılara form imzalatılır.(Sorumluluk katılımcıya aittir.)
• Etkinliğimiz bir gezi faaliyeti olmayıp, Sportif doğa yürüyüşüdür.
• Etkinliğimiz süresince kesinlikle sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.
• Etkinliğe katılımda aidatını tam ödeyen üyelere ayrıcalık tanınır.
• Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir, rehber uygun görmesi halinde güzergâhta değişiklik yapabilir.
• Etkinliklerimize ilk defa katılacak olanların bilekli bir yürüyüş ayakkabısı veya bilekli ve topuksuz bir bot ile katılmaları gerekir. Katılımcıların kendi sağlıkları ve gurubun yürüyüş temposunu bozmamak adına ayakkabısı uygun olmayanlar yürüyüşe kabul edilmeyebilir.
• Araç ücreti katılımcı sayısına bölünerek etkinlik günü belirlenir ve araca ödenir.
• Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz…
• Etkinliklerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır.
• Üye olmayanlar 3 kereye mahsus misafir olarak kabul edilir sonrasında üye olmaları istenir.
GURUP KURALLARINA UYMAYANLAR ETKİNLİKLERİMİZE BİR DAHA KABUL EDİLMEZ.
PANDEMİ DÖNEMİ KURALLARIMIZ
1. Cuma 14.00’ya kadar etkinliğe katılmak isteyenler ilgili numarayı arayıp, TC Kimlik numarası, ad, soyadı ve HES kodunu bildirerek kayıt yaptıracaklar.
2. HES kodu bildirmeyenler ve HES kodu kontrolünde riskli gözükenler etkinliğe kabul edilmeyecektir.
3. Bazı etkinliklerimiz sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak olup, aracın dolması durumunda katılımcı kabul edilmeyecektir.
4. Selamlaşmalarımız tokalaşma, sarılma, öpüşme şeklinde olmayıp, temassız bir şekilde sözlü olarak yapılacaktır.
5. Etkinliğimize, nefes darlığı, astım, bronşit ve doğa yürüyüşüne uygun olmayan kişiler kabul edilmeyecektir. Bu hastalıklara sahip olanların bilgi vermeden katılması durumunda bütün sorumluluk kendilerine aittir.
6. Etkinlik günü ateşi yüksek çıkanlar etkinliğe kabul edilmeyecektir.
7. Etkinlik öncesi Covid 19 risk formunu herkesin kendi getireceği kalemi ile imzalaması istenecek.(Katılımcıların kendi kalemini yanında bulundurması önerilir).
8. Toplu etkinliklere katılan, yurt dışı seyahat eden veya temaslı olanların 14 gün geçmeden etkinliklerimize katılmaları yasaktır. Bu durumda olduğunu bilip etkinlik sorumlusuna bilgi vermeden etkinliğe katılanlar bir daha hiçbir etkinliğe alınmayacak. Ayrıca haklarında yasal şikâyet hakları kullanılacak. Bulaş olması durumunda tüm sorumluluk o kişiye ait olacaktır.
9. Araçta yapacağımız yolculuk boyunca herkes maskesini istisnasız takacak (Burnunu da kapatacak şekilde), çıkaranlar uyarılacak, uyarıya rağmen maske takmamaya devam edenler bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir.
10. Aşılı olmayanlar etkinliğe alınmaz.
11. Öğle yemeklerinde, yemekler bireysel yenilip yemek ikramı yapılmayacaktır.
12. Doğada mesafeli yürünecektir.
13. Yolda acil durumlar hariç mümkün olduğunca mola verilmeyecektir.
14. İl dışı ve kamplı etkinliklerimize (Kulübün tanınması için yapılan sosyal
etkinlikler hariç) üyelerimiz ve lisanslı sporcularımız kabul edilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*