28.11.2021 SERÇİN KAPIKIRI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( Muğla Şube )

Tarih: 28 Kasım 2021 Pazar
Toplanma yeri: Muğla Anadolu Lisesi yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı.
Kalkış saati: 07:00
(Bekleme yapılmayacaktır kalkış saatinden 10 dk önce kalkış yerinde olmanızı rica ederiz.
TOPLAM ALINACAK İRTİFA: 352 MT
TOPLAM İNİŞ MİKTARI: 364 MT
YÜRÜYÜŞ SÜRESİ: 6-7 SAAT
ZORLUK DERECESİ: Orta Zor (Doğa yürüyüşçüleri için)
ROTA UZUNLUĞU: 14-15 km
Etkinlik sorumlusu: SEYFİ FEREK
REHBER: SÖKE ZİRVE DAĞCILIK
KAYIT İÇİN ARANACAK KİŞİ: Feridun DARCAN 0505 493 3929
KATILMAK İSTEYENLERİN EN GEÇ CUMA SAAT 14:00 KADAR (Feridun DARCAN 0505 493 3929) NUMARALI TELEFONU YENİ KATILIMCILAR ARAYARAK, ÜYELERİMİZ WHATSAP ARACILIĞI İLE TC KİMLİK NUMARASI-AD-SOYAD- HES KODLARINI YAZDIRARAK KATILIMLARINI BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. FACEDEN YAPILAN İŞARETLETMELER KATILIM İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR. ARAÇ DOLDUĞUNDA YENİ KATILIMCI ALINMAYACAKTIR.
CUMARTESİ ve SONRASINDA YAPILAN İPTALLERDEN ARAÇ AYARLANDIĞI İÇİN ÜCRET TALEP EDİLİR.
Zirve Muğla ailesi, bu hafta sizlerle SÖKE SERÇİN KAPIKIRI parkurunu SÖKE ZİRVE rehberliğinde yürüyeceğiz. Bu yürüyüşümüz daha önce hiç doğa yürüyüşü yapmamış olanlar için uygun değildir.
Sabah toplanma noktamızda ilk olarak etkinlik sorumlularımız HES kontrollerini yapıyor. Lütfen HES kodlarınızı barkod resmi olarak telefonunuzda hazır bulundurunuz.
Aracımız 07:00’ de hareket ediyor.(Lütfen 10 dk önce geliniz) Sabahleyin kahvaltımızı evde yaparak veya malzemenizi getirerek yürüyüşün ilk çıkışından sonra yapıyoruz. Yol boyunca ihtiyaç molası verilmeyecektir. Su v.b. ihtiyaçlarınızı önceden temin ediniz. Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimiz ile yapıyoruz.
Maske, dezenfektan ve kalem bulundurunuz. Sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır. Araç dolduğunda katılımcı alınmayacaktır. Etkinliğimiz gezi faaliyeti olmayıp sportif amaçlı doğa yürüyüşüdür. Etkinliklerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır.
Etkinlikte üyelerimize ayrıcalık tanınır. Lütfen araç tutması v.b. durumunuz varsa ilaç alınız.
ROTA BİLGİLENDİRMESİ: .Bafa Gölünün farklı bir coğrafyasında Serçin den başlayıp Kapıkırı Köyün de sonlanacak. Bafa Gölü, Söke- Milas Karayolu üzerinde olup, Söke ilçemize de yaklaşık 25 kilometre uzaklıktadır…
Bafa Gölü, Ege Denizi’nin bir koyu- deniz kulağı iken, Büyük Menderes nehrinin alüvyonları denizle olan bağlantısını kesince, denizden göle dönüşmüş… Bu dönüşüm, denizle dostluğunu bitirmemiş, kendisine deniz göl arası bir görev vermiş…Beslenme kaynakları; Büyük Menderes taşkınları, çevresindeki dağlardan inen sular ve yer altı suları, yeraltından deniz suyunun karıştığı da bilinmektedir…
Bafa Gölü’nü çok önemli yapan, tarihsel mekanlarla iç içe olmasının yanında, doğal güzellikleriyle, bir kuş cenneti olmasıdır…Korumaya alınmış bir tabiat parkı olan Bafa Gölü, Dünyada nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalınan, Tepeli Pelikan, olmak üzere Cüce Karabatakların ve Deniz Kartallarının yaşama alanıdır..Çeşitli türlerde 300.000 kuşa da kışlaklık yapmaktadır…
Bu doğal güzelliklerin yanında , Heraklia Antik kentinin kalıntıları, manastırlar, kaya mezarları ve keşişlerin sığınma alanları mağaralarla dolu olan Bafa Gölü, Beşparmak Dağlarının her birinin çeşitli şekillere figürlere benzeyen kayaları, ayrı bir güzellik vermektedir…
Yürüyüş Rotası Latmos dağındaki büyüleyici kayalar ve patikalardan oluşmaktadır.
Gurubun temposuna göre Yürüyüş rotasında değişiklik yapmak rehber ve etkinlik sorumlusunun inisiyatifindedir.
Etkinliğe katılacaklarda bulunması gerekenler;
1- Üyelerimizde lisans
2- Bileği Saran yürüyüş ayakkabısı veya bot.
3- Sırt Çantası
4- Mevsimlik kıyafetler (Yedek kıyafet),
5- Yağmurluk (Hava durumuna göre),
6- En az 1.5 litre su,
7- Öğle yemeği için kumanya,
8- Kuruyemiş, meyve v.b.
9- Kalem
10- Dezenfektan
11- Maske
12-Baton
Etkinliğimize sadece Covid-19 aşısı olanlar katılabilir.
• Etkinliğimiz doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (Epilepsi,Kalp,Tansiyon v.b.) katılımına uygun değildir. Bu hastalıkları sahip olmadıklarına dair katılımcılara form imzalatılır.(Sorumluluk katılımcıya aittir.)
• Etkinliğimiz bir gezi faaliyeti olmayıp, Sportif doğa yürüyüşüdür.
• Etkinliğimiz süresince kesinlikle sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.
• Etkinliğe katılımda aidatını tam ödeyen üyelere ayrıcalık tanınır.
• Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir, rehber uygun görmesi halinde güzergâhta değişiklik yapabilir.
• Etkinliklerimize ilk defa katılacak olanların bilekli bir yürüyüş ayakkabısı veya bilekli ve topuksuz bir bot ile katılmaları gerekir. Katılımcıların kendi sağlıkları ve gurubun yürüyüş temposunu bozmamak adına ayakkabısı uygun olmayanlar yürüyüşe kabul edilmeyebilir.
• Araç ücreti katılımcı sayısına bölünerek etkinlik günü belirlenir ve araca ödenir.
• Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz…
• Etkinliklerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır.
• Üye olmayanlar 3 kereye mahsus misafir olarak kabul edilir sonrasında üye olmaları istenir.
GURUP KURALLARINA UYMAYANLAR ETKİNLİKLERİMİZE BİR DAHA KABUL EDİLMEZ.
PANDEMİ DÖNEMİ KURALLARIMIZ
1. Cuma 14.00’ya kadar etkinliğe katılmak isteyenler ilgili numarayı arayıp, TC Kimlik numarası, ad, soyadı ve HES kodunu bildirerek kayıt yaptıracaklar.
2. HES kodu bildirmeyenler ve HES kodu kontrolünde riskli gözükenler etkinliğe kabul edilmeyecektir.
3. Bazı etkinliklerimiz sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak olup, aracın dolması durumunda katılımcı kabul edilmeyecektir.
4. Selamlaşmalarımız tokalaşma, sarılma, öpüşme şeklinde olmayıp, temassız bir şekilde sözlü olarak yapılacaktır.
5. Etkinliğimize, nefes darlığı, astım, bronşit ve doğa yürüyüşüne uygun olmayan kişiler kabul edilmeyecektir. Bu hastalıklara sahip olanların bilgi vermeden katılması durumunda bütün sorumluluk kendilerine aittir.
6. Etkinlik günü ateşi yüksek çıkanlar etkinliğe kabul edilmeyecektir.
7. Etkinlik öncesi Covid 19 risk formunu herkesin kendi getireceği kalemi ile imzalaması istenecek.(Katılımcıların kendi kalemini yanında bulundurması önerilir).
8. Toplu etkinliklere katılan, yurt dışı seyahat eden veya temaslı olanların 14 gün geçmeden etkinliklerimize katılmaları yasaktır. Bu durumda olduğunu bilip etkinlik sorumlusuna bilgi vermeden etkinliğe katılanlar bir daha hiçbir etkinliğe alınmayacak. Ayrıca haklarında yasal şikâyet hakları kullanılacak. Bulaş olması durumunda tüm sorumluluk o kişiye ait olacaktır.
9. Araçta yapacağımız yolculuk boyunca herkes maskesini istisnasız takacak (Burnunu da kapatacak şekilde), çıkaranlar uyarılacak, uyarıya rağmen maske takmamaya devam edenler bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir.
10. Aşılı olmayanlar etkinliğe alınmaz.
11. Öğle yemeklerinde, yemekler bireysel yenilip yemek ikramı yapılmayacaktır.
12. Doğada mesafeli yürünecektir.
13. Yolda acil durumlar hariç mümkün olduğunca mola verilmeyecektir.
14. İl dışı ve kamplı etkinliklerimize (Kulübün tanınması için yapılan sosyal
etkinlikler hariç) üyelerimiz ve lisanslı sporcularımız kabul edilecektir.
Erdem Yeter hakkında 32 makale
ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ 2000 YILINDA İZMİR’DE KURULMUŞTUR. BİRÇOK SPORCUNUN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLAYAN KULÜP DAĞCILIK ALANINDA TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KULÜPLERİNDEDİR. TÜRKİYE’DE BİRÇOK İLDE ŞUBESİ BULUNAN KULÜBÜN İLİMİZDE BULUNAN ŞUBESİ 2015 YILINDA AÇILMIŞTIR. 2015 YILINDA KURULUŞUNU TAMAMLAYAN MUĞLA ŞUBESİ MUĞLA’YA DAĞCILIK ALANINDA YENİ BİR SOLUK GETİRMEYİ AMAÇLAMIŞTIR. KISA SÜREDE BÜYÜYEN KULÜBÜMÜZ BİRÇOK KİŞİYİ DOĞAYA ÇIKARMAYI BAŞARMIŞ VE BU KİŞİLERİN DAĞCILIK SPORU İLE TANIŞMALARINI SAĞLAMIŞTIR. ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI MUĞLA ŞUBESİ OLARAK, MUĞLA’DA HER GEÇEN YIL DAHA FAZLA KİŞİNİN DAĞCILIK SPORUNU TANIMALARI AMAÇLANMAKTADIR. BUNU GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BİRÇOK FALİYET GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. KULÜP BÜNYESİNDE YÜRÜTÜLMEKTE OLAN FALİYETLERE BÜTÜN DOĞASEVERLERİ BEKLERİZ. ETKİNLİKLERİMİZ: 1- DAĞCILIK 2- İZCİLİK 3- KAMPÇILIK 4- KAYA TIRMANIŞI 5- EĞİTİMLER 6- SOSYAL FALİYETLER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*