KARACASU SIRTLANİNİ MAĞARASI GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE AFRODİSİAS ANTİK KENTİ ZİYARETİ

KATILIM KOŞULLARI: Söke Zirve Dağcılık Kulübümüzün düzenlediği dağcılık ve doğa yürüyüşü etkinliklerimize ilk kez katılıyorsanız, lütfen yazımızın tamamını, eğer yürüyüşlerimize düzenli katılıyorsanız parkur  ile ilgili açıklamayı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Birlikte geleceğiniz arkadaşlarımızın da etkinlik detaylarını okumasını sağlayınız.

Sevgili Doğa Severler,

Doğa Yürüyüşlerimize yaşı ne olursa olsun, inişli çıkışlı açık alanlarda asgari 10 kilometre yürüyebilecek her sağlıklı birey katılabilir. Ancak, herhangi bir sağlık probleminiz varsa, daha önce hiç egzersiz yapmamışsanız veya 40 yaş üzerinde iseniz yürüyüşe başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmelisiniz.

Doğa Yürüyüşlerimiz Trekking ya da Dağcılık disiplin kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup, piknik ya da kır gezisi ile karıştırılmamalıdır.

Katılmak için aşağıdaki duyuruyu eksiksiz okumanız ve faaliyet sorumlularına isim yazdırmanız mecburidir.

PARKUR BİLGİSİ: Yorucu iş ve okul temposunun arttığı bu günlerde, Aydın Karacasu İlçesi’nde bulunan Sırtlanini Mağarası ve Afrodisias Antik Kenti ziyareti ile, sonbaharın eşsiz güzelliklerinde yaşayarak doğaya doymaya ve tarih ve kültür gezisine ne dersiniz?

Bu haftaki rotamız, Karacasu ilçesine 13,5 km., Afrodisias Antik Kenti’ne ise 9,5 km. uzaklıkta olan Sırtlanini Mağarası ve Afrodisias Antik Kenti olacak. 45 metre derinlik, yer yer 100 metre yükseklik ve 450 metre uzunluğa sahip sarkıt ve dikitlerin olduğu tarihi Sırtlanini Mağarası genel anlamda bir doğa harikasıdır. Yaklaşık 4 metre sürünülerek girilebilen ağız kısmından sonra mağara birden büyük bir galeri halini almaktadır. Galerinin girişe yakın bölümünde görülen seramik parçaları antik bir yerleşim olduğunu düşündürmektedir. Mağarada farklı böcek türlerine rastlanmıştır. Biyolojik açıdan da önem taşır.

Faaliyetimizi Karacasu Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği ile beraber gerçekleştiriyoruz.

4 Kasım Pazar günü, Karacasu’na ulaştıktan sonra, Gramaf10 Cafe’de, yanımızda getirdiğimiz yiyecekler ile kahvaltı yapacağız. Kahvaltının ardından araçlar ile Çamarası Mahallesi’ne geçeceğiz. Buradan orman içi yolları ve patikaları kullanarak, yaklaşık 4 km. yürüyerek, doğa harikası bir oluşum olan Sırtlanini Mağarası’na ulaşacağız. Mağaraya, yaklaşık 4 metrelik dar bir girişten emekleyerek girip, mağara içini bir saat kadar inceleyerek, bol bol resim çekeceğiz. Mağaraya girişte mutlaka yanınızda tepe lambası veya el feneri almanız tavsiyemizdir. Mağara içi karanlık olacaktır.

Mağaradan çıktıktan sonra yanımıza aldığımız yiyecekler ile doğayla iç içe yemek molası verip, serbest zaman geçireceğiz. Daha sonra, yine orman içi yolları ve patikaları kullanarak geri dönüp, köy meydanına ineceğiz. Araçlar ile hareket edip Afrodisias Antik Kenti’ne gideceğiz. Burada müze ve ören yeri gezimiz olacaktır.

İş Bankası ve Müze Kartı olanlar ücretsiz olarak girecek olup, normal giriş 15 TL’dır. İstemeyenler için bekleme yerleri vardır.

NOT: Katılım için 02 Kasım Cuma saat 21.00 ‘e kadar, bu verdiğimiz iletişim numaralarını arayarak, üye ve misafirlerin, ayrıca yanında getireceği kişilerin isim ve TC’lerini vermeleri gerekmektedir. İsim yazdırmayanlar faaliyete alınmayacaktır.

Faaliyetlerimizde Cuma akşamından itibaren iptal kabul etmiyoruz. İptal edenler veya son dakika haber vermeden gelmeyenlerden bir sonraki faaliyette gelmedikleri faaliyetin ücreti alınacaktır. Araç kalkış saati 07:00 olup, lütfen hareket saatinden 15 dakika önceden araç yanında olunuz.

REHBER: Aydın Mutlu

ARTÇI: Faaliyet sırasında belirlenecek.

PARKUR MESAFE VE DERECESİ: Mağaraya gidiş – dönüş 8 Km. (A – kolay zorluk derecesi)

HAVA DURUMU: https://tr.freemeteo.com/havadurumu/karacasu/7-days/list/?gid=310044&language=turkish&country=turkey

FAALİYET SORUMLUSU: Karacasu Kültür Turizm Ve Tanıtım Derneği adına Aydın Mutlu,                                              Karacasu Kültür Turizm Ve Tanıtım Derneği Başkanı                                                                    Bülent Eriklioğlu,                                                                                                                                  Zirve Dağcılık Söke Şubesi adına Faysal Yeşilyağcı

İLK YARDIM SORUMLUSU: Faysal Yeşilyağcı 0 554 543 99 19

TDF DOĞA YÜRÜYÜŞ LİDERİ: Osman Koçak

İRTİBAT VE REZERVASYON İÇİN: Faysal Yeşilyağcı: 0 554 543 99 19                                                                                                    Hatice Tekdal: 0 542 551 91 56                                                                                                          Osman Koçak: 0 533 352 10 38

HAREKET SAATİ: 07:00 (Lütfen araç kalkış saatinden 15 dakika önce araç yanında olunuz.)

HAREKET YERİ: Söke Migros Otoparkı (Garaj Yanı)

SAĞLIK: Faaliyetlerimiz yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım gibi solunum rahatsızlıkları ile adale/eklem romatizması, epilepsi (sara) vs. doğada tedavisi son derece güç olan hastalıklara sahip kişilerin katılımına uygun değildir.

NASIL GİYİNMELİSİNİZ: Yürüyüşlerde kullanılan giysiler; az yer tutan, hafif, çabuk kuruyan, sağlıklı giysiler olmalıdır. Pamuklu giysiler yerine sentetik, termal veya yünlü kumaş giysilerden imal edinmiş, hareket yeteneğini kısıtlamayan rahat giysiler tercih edilmelidir. Dar ve geç kuruyan pantolonları tercih etmemelisiniz. Mevsime uygun kat iç, orta ve dış katman giysiler olarak düşünerek giyim planlamak uygun seçenek olacaktır. Yürüyüş ayakkabısı yürüyüş sporuna uygun, uzun bilekli, rahat, ayağınızı vurmayan, ayağınıza alışmış ve daha önce denenmiş kısacası sorunsuz ayakkabı olmalıdır.

YANINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER: İki omuzdan geçmeli rahat bir sırt çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir), yağmurluk veya rüzgarlık, bir öğünlük yiyecek, asgari 1,5 litre su, fotoğraf makinası, ilaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa), yedek giysi, fener ya da kafa lambası, düdük, baton, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi, yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşlerimizde rehberler tek yetkilidir.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Faaliyetlerimiz esnasında alkollü içecekler kesinlikle kullanmıyoruz.
Tütün ve tütün mamullerini kullanmamaya özen gösteriyoruz.
Doğada asla çöp bırakmıyoruz.
Doğadan sadece keyif alıyor, geride sadece ayak izi bırakıyoruz.
Evimize götürdüğümüz tek şey fotoğraflarımız oluyor.
Hava ve yol durumu göz önüne alınarak rota değişimi ve/veya iptali rehberler ve yönetimin kararıdır.

NOT: Bundan sonraki tüm faaliyetlerde faaliyet ücretinde üye indirimi olacaktır. Kamplı ya da başkaca faaliyetlerde öncelik kulübümüz üyelerinindir.

Faaliyetlerimiz 1618 sayılı Seyahat Acentaları Birliği belge no:7006, Kon-Mer Turizm ve Ertur Turizm Taşımacılığı tarafından yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*